Karšijaka posle drame do druge pobede

Turkey TBL 30. nov 201718:27 > 18:29
Getty Images/Grant Halverson

Košarkaši Karšijake upisali su drugi trijumf u turskom šampionatu, pošto su u osmom kolu turske Superlige bili bolji od Trabzonspora 79:78 (23:14, 21:24, 11:20, 24:20).

Karšijaku je do pobede predvodio Džerod Majkl Džons sa 23 poena, a pratili su ga Akif Egemen Guven sa 12 i Dominik Voters sa 11 postignutih poena.

Sa druge strane, istakli su se Grin i Eldridž sa po 24 poena, dok je Heslip ubacio 14.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu u Karšijaka areni, ali je ekipa Aleksandra Trifunovića u drugoj deonici dopustila protivniku da uhvati rezultatski priključak i vrati se u meč.

I u nastavku je Trabzon bio koncentrisaniji, ali je Karšijaka u poslednjoj četvrtini uspela da nadoknadi zaostatak i uđe u neizvesnu završnicu, a zatim i da ostvari drugi trijumf u turskom prvenstvu.

Karšijaka je posle osam odigranih mečeva na 14. mestu na tabeli sa dve pobede i šest poraza.

Trabzon je na 11. poziciji sa skorom 3-5.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.