Gudurićev meč sezone u prvom porazu Tofaša

Turkey TBL 17. dec 201715:01 > 15:02
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea u velikom derbiju 11. kola prvenstva Turske naneli su prvi poraz Tofašu - 88:71 uz odličnu partiju Marka Gudurića.

Posle loše prve četvrtine u kojoj je viđen festival promašaja Fener i Tofaš su se razigrali tek u drugom periodu. Tim Željka Obradovića se bolje snalazi u tim momentima, a posebno je bio raspoložen Luiđi Datome koji je odveo ekipu na plus osam koliko je bilo na poluvremenu.

Iz svlačionice su šampioni Evrope i Turske izašli još motivisaniji pa su brzo uspeli da dođu do 13 poena prednosti. Neporaženi Tofaš nalazi konačno šut za tri, pa serijom 15:2 uspeva da dođe do izjednačenja da bi u jednom trenutku je čak i poveo.

Tada međutim Fenerbahče opet uspeva da pogodi važne trojke preko Marka Gudurića, Datomea i Meliha Mahmutoglua, pa su uz dobru odbranu gosti opet lako došli do dvocifrene prednosti koju su čuvali do kraja.

Fener je u ovom meču odlično branio najbolje igrače Tofaša, pa su Rajmar Morgan, Toni Kroker i Sami Mehija zajedno postigli 24 poena što nije bilo dovoljno timu iz Burse.

U ovoj utakmici je briljirao srpski reprezentativac Marko Gudurić. Meč je završio sa 14 poena, 4 asistencije i jednim skokom, a imao je i korisne poteze koji se ne vidi u statistici.

Osim Gudurića, ključan za pobedu Fenera je bio Datome koji je ubacio 24 poena, dok je Jan Veseli imao 13.

Kenet Kađi je bio najbolji kod Tofaša sa 20 poena, Mehija je ubacio 12, a Bariš Ermiš 11. Ivan Paunić je za 13 minuta na parketu upisao četiri poena.

Tofaš je i dalje lider šampionata sa učinkom 10-1, dok Fenerbahče i Bešiktaš dele drugu poziciju sa trijumfom manje.

U prvom meču dana Karšijaka srpskog trenera Aleksandra Trifunovića slavila je na gostovanju Ušaku rezultatom 86:92.

Tim iz Izmira je uglavnom kontrolisao ovu utakmicu, dugo su imali i dvocifrenu prednost, a poslednjeplasirani Ušak je pred sam kraj uspeo donekle da pripreti ali nisu uspeli da priđu na više od šest poena minusa.

Najbolji kod Karšijake su bili Di Džej Kenedi sa 23 poena, tri manje je imao Dominik Voters, dok je za Ušak Džordan Hamilton ubacio 20 poena.

Pogledajte tabelu i rezultate u prvenstvu Turske.