Novi poraz Tofaša u trileru, Sakarija bolja od Galate

Turkey TBL 23. dec 201720:17 > 20:32
Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Tofaša izgubili su od Eskišehira u 12. kolu turskog košarkaškog prvenstva rezultatom 76:75, pa im je to tek drugi poraz u sezoni. Galatasaraj je neprijano iznenadio svoje navijače jer je poražen od Sakarije rezultatom 77:75.

Tim iz Burse je u Eskišehiru uglavnom vodio, a u nekoliko navrata su čak stizali i do dvocifrenog plusa. Prednost je počela da se topi u trećoj deonici kada je domaći tim zategao odbranu.

U četvrtoj četvrtini Tofašovi problemi u napadu su se nastavili, pa su tako za skoro pet minuta dali samo dva poena. „Iks faktor“ Eskišehira, Burahan Tundžer, ubacio je tada dve važne trojke.

Poveo je domaći tim u tom momentu sa tri razlike, a u poslednjem minutu su čak vodili i sa šest poena prednosti, ali nisu uspeli da reše meč. Tofaš je pogodio trojku kojom su prišli na minus tri, trener domaćih Hosep Maria Berosal tada nije tražio tajm aut što je moglo mnogo da košta njegovu ekipu.

Eskišehir je tada još i izgubio loptu, pa je Rajmar Morgan na četiri sekunde do kraja pogodio dvojku ali sa linije za tri poena koju je nagaio za nekoliko milimetara. Svi su milsili da je to zapravo bila trojka kojom bi bilo 76:76, ali su sudije gledanjem snimka utvrdile da se radilo o dvojci.

Morgan je bio i najfikasniji igrač meča sa 25 ponea (5/7 za tri), dok je Sami Mehija kod Tofaša imao 10.

Kod pobedničke ekipe najbolji je bio Earl Rouland sa 15 poena, 14 je dodao Bili Beron, a pominjani Tundžer je imao 12.

Osim Tofaša i Galatasaraj je neprijatno iznenadio i to pred svojim navijačima, među kojima je bio fudbalski trener Fatih Terim. On je gledao poraz žuto-crvenih od Sakarije.

Galatasaraj je protiv jedne od najboljih odbrana u Turskoj vodio i 14 razlike u prvom poluvremenu, ali se Sakarija vratila u trećoj deonici kada je dobro igrao bivši košarkaš Mege Nikola Janković.

U poslednjoj četvrtini domaći tim ima velikih problema u napadu, pa su za poslednjih sedam minuta dali samo četiri poena. Sakarija to koristi i uspeva da preokrene rezultat.

Najbolji kod pobednika je bio Lazerik Džons sa 20 poena, Metežan Birsen je imao 13 uz deset skokova dok je Nikola Janković imao šest poena.

U Galatasaraju je 15 poena imao Skoti Hopson, dok su Ege Arar i Emir Preldžić imali po poen manje.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.