Galatasaraj se mučio, pa pred Zvezdu došao do +30

Turkey TBL 16. dec 201813:19 > 13:26
Sport Klub Printscreen

Košarkaši Galatasaraja savladali su Sakariju u gostima rezultatom 89:56 u okviru desetog kola turske Superlige i tako napravili lepu uvertiru pred meč poslednjeg kola grupne faze Evrokupa protiv Crvene zvezde u Istanbulu.

Prvo poluvreme veoma nekvalitetno uz mnogo promašaja i izgubljenih lopti i završeno je reuzltatom 34:30 u korist tima iz prestonice protiv domaćina koji se nalazi u ogromnim finansijskim problemima, zbog kojih su ih već napustili brojni igrači.

Galatasaraj je u trećoj četvrtini „proradio“ pre svega zahvaljujući Zeku Ogastu i Eroldžanu Činku, koji je pogodio tri trojke. Na kraju je prednost istanbulskog tima, narednom rivala Crvene zvezde u Evrokupu, narasla i na preko 30 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je upravo Ogast, koji je ubacio 21 poen i imao 9 skokova, dok je Ajberk Olmaz imao 12 poena. Kod domaćina po 11 poena ubacili su Ešlik i Mičel Vilbekin.

Nakon pobede Galatasaraj se nalazi na šestoj poziciji sa skorom 6-4, dok Sakarija ima četiri pobede. U narednom kolu Galata igra protiv Fenerbahčea u „vatrenom“ derbiju, a Skarija će na gostovanje Darušafaki.

Galatasaraj u Evrokupu zauzima poslednju poziciju u grupi A, a protiv Zvezde će se boriti za plasman u narednu rundu takmičenja.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige, a pogledajte i TABELE Evrokupa.