Fener nadoknadio -20! Gudurić i Kalinić najefikasniji

Turkey TBL 23. maj 201921:27 > 21:29
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea posle velikog preokreta pobedili su Turk Telekom u prvoj utakmici četvrtfinala turskog plej-ofa - 82:72.

Ekipa trenera Željka Obradovića, očigledno još pod utiskom poraza od Anadolu Efesa u polufinalu Evolige, katastrofalno je odigrala prvo poluvreme i gosti iz Ankare su u drugoj četvrtini imala čak 20 poena prednosti (39:19).

Ipak, kako je vreme prolazilo domaći, koji su sve vreme imali veliku podršku publike, bili su sve bolji i tek u poslednjem periodu konačno su zaigrali značajno bolje i u finišu obezbedili dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u desetkovanom timu Feneru bili su sprski reprezentativci – Marko Gurudić je postigao 17 poena (4/7 za dva, 1/8 za tri, 6/7 slobodna bacanja), uz 6 skokova i 2 asistencije za 34 minuta, dok je Nikola Kalinić upisao 15 (3/5 za dva, 1/5 za tri, 6/8 slobodna bacanja) i 6 skokova za 30 minuta. Kapiten Melih Mahmutoglu je zabeležio 14 poena.

Goste je predvodio Vladimir Štimac sa 14 poena (4/4 za dva, 6/10 slobodna bacanja), 11 skokova i asistencijom za 24 minuta, a 12 je dodao Silven Lendsberg.

Druga utakmica je u nedelju 26. maja u Ankari, a plasman u polufinale obezbediće tim koji prvi ostvari dva trijumfa.

Tofaš je u prvom meču četvrtfinala u Bursi deklasirao Bešiktaš 102:76. Blistao je Sami Mehia sa 28 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Trevis Trajs je dodao 17, a Jigit Arslan 16. U timu Duška Ivanovića Žozef Aleksander je postigao 20 poena, a Kajl Gibson 18.