Slavlje Bešiktaša i Karšijake, 19 poena Jelovca

Turkey TBL 15. dec 201920:37 > 20:40
fiba.basketball

U okviru 12.kola turske Superlige, košarkaši Bešiktaša i Karšijake ostvarili su pobede na svom terenu, dok je Turk Telekom slavio na gostovanju poslednjeplasiranom Sigortam ITU-u.

Crno – beli iz Istanbula slavili su protiv Gazijantepa rezultatom 78:73 i tako stigli do petog trijumfa u sezoni. Oni su se sada izjednačili sa današnjim protivnikom na tabeli, pošto oba tima imaju po 17 osvojenih bodova.

Tiodor je odigrao fenomenalno, upisao 27 poena, dok je Mekkisik dodao 11.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio srpski košarkaš Stevan Jelovac sa 19 poena, dok je hrvatski internacionalac Ivan Buva dodao 14.

Karšijaka je u najzanimljivijem meču dana bila bolja od Darušafake 84:78. Gosti su bolje otvorili meč, dobili prvu četvrtinu 29:22, ali je već do poluvremena Karšijaka došla do egala. Prelomna je bila treća četvrtina, koju je domaćin u Izmiru dobio osam razlike.

Domaćina je predvodio Tejlor sa 18 poena, dok je jedan manje ubacio Morgan.

Kod Dačke, 17 poena postigao je Džouns. Karšijaka je upisala deseti trijumf i ostala druga na tabeli, dok je Darušafaka sedma sa polovičnim učinkom.

Sigortam ITU nastavio je sa posrtanjem, a novi tim koji im je ubacio više od 100 poena bio je Turk Telekom. Na kraju su gosti slavili sa 101:85. Kod domaćina je vredan pomena bio Dvajt Kolbi sa 23 poena, dok je kod pobednika 22 postigao Nikolas Džonson. Novajlija u ligi i dalje ima jedan jedini trijumf do sada, dok je Turk Telekom stigao do pete pobede.

U poslednjem meču nedeljnog programa, Afijon je savladao Bandirmu na gostovanju 83:80.