Jelovac 17+10 protiv Fenera, poraz Efesa posle 13 duela

Turkey TBL 26. jan 202016:06 > 19:52
fiba.basketball

U okviru 17. kola turskog šampionata Gazijantep je na domaćem terenu sa 81:70 pobedio Fenerbahče, a u pobedničkoj ekipi odličan je bio srpski reprezentativac Stevan Jelovac.

Domaći tim je bio bolji tokom većeg dela meča, a Fener je vodio samo u dva kratka navrata – sredinom i krajem druge četvrtine. Ipak, Gazijantep je igrao znatno bolje u drugom poluvremenu, a u poslednjem periodu stekao je i dvocifrenu prednost.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Jelovac sa 17 poena (6/10 iz igre, 2/2 penali) i 10 skokova za 27 minuta na parketu. Kroford, Rič i Eut dodali su po 13 poena za pobedika.

U Feneru Bobi Dikson imao 16 poena, a Žofri Lovernj 14 uz 9 skokova, dok je Džejms Naneli dodao 11.

Nikola Kalinić nije bio u sastavu tima, a Jan Veseli je za 23 minuta ubacio samo dva poena.

Bio je ovo prvi poraz za tim Željka Obradovića posle četiri pobede, sada imaju skor 13-4, a u narednom kolu plavo-žuti dočekuju Turk Telekom. Gazijantepu je ovo bio drugi trijumf u nizu i sada imaju 7 pobeda i 10 neuspeha – u sledećoj rundi protivnik će im biti Tofaš u Bursi.

U drugom meču dana Turk Telekom je sa 92:83 pobedio Afjon. Najbolji kod pobednika bio je Mustafa Fal sa 26 poena, dok je 23 dodao Nikolas Džonson. Kod poraženih istakao se Talib Zana sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Ričards-Dejvis i Hrovat.

Bešiktaš je kao gost posle produžetka sa 104:98 pobedio evroligaša Anadolu Efes i tako lideru Evrolige naneo prvi poraz nakon 13 mečeva u svim takmičenjima.

Za pobednika je fantastično igrao Šakil Mekisik – Amerikanac je imao 38 poena (13/19 iz igre, 9/11 penali), uz 8 skokova i 4 asistencije, a pratio ga je Ismet Akpinar sa 21 poenom.

U redovima Efesa, za koji i dalje zbog povrede ne igra Vasilije Micić, najbolji je bio Rodrig Boboa, koji je imao 29 poena (11/23 iz igre). Hrvatski bek Krunoslav Simon imao je 18, a Alek Piters dodao je 15 poena.

Efes je i dalje na prvom mestu tabele sa 15 pobeda, a ovo im je bio tek drugi poraz. Bešiktaš je sada dospeo do osmog mesta i ima 8 pobeda i 9 poraza.

U poslednjem meču dana Karšijaka je na gostovanju „pregazila“ Bujukčekmedže sa 99:56, a najbolji u timu iz Izmira bio je Birsen sa 13, sledili su ga Baje i Morgan sa po 12 poena, a 11 je ubacio Toni Kroker. U poraženoj ekipi Robert Apšo je imao 14 poena.

U subotu je Darušafaka pred gostovanje Partizanu u Evrokupu pobedila Bursu, a Bahčešehir je lako savladao Galatasaraj.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskog prvenstva.