Fener se provukao, Jelovac vodio Gazijantep

Turkey TBL 1. mar. 202017:43 > 17:44
fiba.basketball

U nedeljnim mečevima 21. kola turske Superlige pobede su ostvarili Efes, Fenerbahče, Gazijantep i Karšijaka.

Efes je deklasirao ITU rezultatom 63:49 i tako upisao 18. trijumf u domaćem šampionatu.

Najbolji u pobedi ekipe Ergina Atamana bili su Rodrig Bobua i Džejms Anderson sa po 13 poena.

Srpski košarkaš Vasilije Micić nije bio u sastavu za ovaj meč.

U redovima ITU najviše se istakao Bajkan sa 12 poena.

Fenerbhače je u veoma uzbudljivom meču savladao Afion 64:62, posle neizvesne zavšrnice.

Bolje je ekipa Željka OBradovića otvorila duel, ali je u nastavku Afion preuzeo inicijativu i tokom većeg dela utakmice održavao minimalnu prednost.

Ipak, poslednja deonica pripala je gostima, a posle uzbudljive završnice i sumnjive sudijske odluke, Fener je rešio meč sa linije penala.

Afion je imao pola koša prednosti, a zatim je Zani ispod koša dosuđen faul nad Vilijamsom, iako je izledalo kao da je Vilijams gurnuo Taliba Zanu.

Oba puta je Vilijam pogodio za vođstvo 63:62, a do kraja meča je i Tomas bio jednom precizan za konačnih 64:62.

Fener sada ima skor 16-5, dok je Afion na 12. mestu sa sedam pobeda i 14 poraza.

Karšijaka je u gostima bila bolja od Turk Telekoma 77:62, uz 21 poen Mbajea i 12 Morgana.

U Turk Telekomu je najbolji bio Viltjer sa 20 poena.

Gazijantep je deklasirao Orman 102:77, a odličnu partiju pružio je Stevan Jelovac sa 27 poena, osam skokova i jednom asistencijom. Ubedljivoj pobedi Gazijantepa doprineo je i hrvatski košarkaš Ivan Buva sa 20 poena, osam skokova i četiri proigravanja.

U ekipi Ormana bolji od ostalih bio je Voren sa 14 poena.

Košarkaši Bešiktaša su u gostima savladali Bujukčekmedže 92:81, posle preokreta.

Polovinom treće četvrtine Bujukčekmedže je napadački stala, a do tog momenta je u nekoliko navrata čak i vodila. Ipak, ostali su bez rešenja u napadu, a kako kroz celu sezonu igraju lošu odbranu Bešiktašu je bilo lako da utakmicu završi sa 11 poena prednosti.

Po 17 poena dali su Nemanja Đurišić, Oguz Savas i Ismet Akpinar.

U poraženom timu neverovatnu partiju pružio je Kenet Hajs sa čak 39 poena.