Buva 23p u pobedi Gazijantepa, izvukla se Dačka

Turkey TBL 14. mar. 202020:16 > 20:19
fiba.basketball

U 23. kolu turske Superlige slavili su košarkaši Gazijantepa, ITU i Darušafake.

U prvoj utakmici dana Gazijantep je savladao Bandirmu koja igra samo sa domaćim igračima pa ekipi Nenada Markovića nije bilo teško da održava vođstvo tokom celog meča.

Ivan Buva je bio najefikasniji sa 23 poena dok je Stevan Jelovac ubacio šest.

U derbiju je Galatasaraj poražen od Karšijake, a taj meč je obeležio izostanak Taija Vebstera koji nije hteo da igra zbog koronavirusa.

U meču koji je bio sve sem uzbudljivog poslednjeplasirani ITU je bio bolji od Bujukčekmedžea 86:63, a najefikasniji je bio Antonio Kembel sa 15 poena.

Darušafaka se izvukla protiv Afjona na gostovanju 83:81. Vodila je Dačka sa početka poslednje četvrtine kada je međutim Afjon uspeo da napravi seriju i da preokrene. Odlično su tada igrali svi Afjonovi stranci da bi u poslednjem minutu ključan pogodak za istanbulsku ekipu postigao Geri Braun za 82:81. Kori Dejvis je promašio šut za pobedu na tri sekunde do kraja, a trijumf je Dački obezbedio Sinan Guler sa penala.

On je bio i najefikasniji sa 21 poenom, Geri Braun je imao 18, dok je kod Afjona Pejton Oldrižd ubacio 19.