Micić vodio Efes, Braun najbolji u pobedi Fenera

Turkey TBL 4. okt 202020:44 > 20:47
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Anadolu Efes je ostvario drugu pobedu u turskom prvenstvu, savladavši Turk telekom 83-78

Efes je odlično otvorio utakmicu, u drugoj četvrtini imao je +8, činilo se da će kontrolisati ritam, ali se ekipa iz Ankare vratila serijom 9-0.

Pokazao je Turk Telekom kvalitet i uspeo je da dođe do izjednačenja u poslednjoj četvrtini.
Nekoliko napada su prokockali, a Efes je sigurnom realizacijom penala obezbedio pobedu.

Efes sezonu nastavlja duelom protiv Fenerbahčea u Evroligi, dok Turk Telekom u domaćem šampionatu igra protiv Bahčešehira.

Najbolji u ekipi Ergina Atamana bio je Vasilije Micić sa 18 poena, pet asistencija i jednim skokom. Pratio ga je Tibor Plajs sa 17 poena, 16 je dodao Džejms Anderson, a dvocifren je bio i Adrijen Moerman sa 15 poena.

U redovima Turk Telekoma Džan Korkmaz je postigao 21 poen.

Fenerbahče srpskog trenera Igora Kokoškova pobedio je Bešiktaš u gostima 83:74.

Najbolji je bio bivši igrač Crvene zvezde Lorenzo Braun sa 16 poena i po pet skokova i asistencija.

Mahmutoglu je ubacio 14, Edi 13, a Duverioglu 10 poena.

U ekipi Bešiktaša najbolji je bio Sengun sa 21 poenom.

Fener je sada lider na tabeli sa skorom 2-0, koliko imaju i Bursa, Efes, Bahčešehir i Afion.

Galatasaraj je slavio na gostovanju Ormanu 90:82, a najviše su se istakli Brok Motum i Mejkon sa po 18 poena. U poraženom sastavu Hardi je ubacio 21 poen, a Kid 19 poena. Elmedin Kikanović proveo je 20 minuta u igri i ubacio pet poena, uz šest skokova i jedno proigravanje.

Afion je bio bolji od Petkim Spora 81:78.