Fetije bez otpora protiv Igorovog Fenera

Turkey TBL 11. okt 202013:44 > 13:47
Euroleague

Fenerbahče je ostvario i treću pobedu u turskoj Superligi jer je savladao ekipu Fetije 113:74 na domaćem parketu.

Fenerbahče je odmah počeo dominantno utakmicu protiv ekipe Fetije koja je još jednom pokazala da nije baš kadra da se takmiči u Superligi. U nju je inače ušla na mala vrata umesto Teksut Bandirme, kluba koji nije imao sredstva da se više takmiči u Superligi.

Odmah je Fener napravio rezultat 20:8, a zatim je prvu četvrtinu dobio čak 39:24. U naredne dve četvrtine je Fener lako slomio otpor nemoćnog rivala, a Igor Kokoškov je dao priliku i nekim igračima koji ređe igraju poput Tarika Biberovića, koji je bio 22 minuta u igri, a igrali su i Jigit Onan i Berkaj Džandan.

Najefikasniji su bili Džerel Edi i Džoni Hemilton sa po 18 poena, Jan Veseli je ubacio 10, a Leo Vesterman šest. Fener je inače imao svega deset igrača u rosteru jer nisu igrali Ahmet Duveriolu i Melih Mahmutolu uz nekoliko stranaca koji su bili višak.

Abdul Abu je bio najbolji kod gostiju sa 30 poena.

Košarkaši Tofaša slavili su na gostovanju Afionu 89:75 i tako upisali drugu pobedu ove sezone u turskom šampionatu. Najbolju partiju pružio je Akon-Pursel sa 18 poena, dok se u poraženom sastavu istakao Kruz sa 25.

Gazijantep je takođe kao gost pobedio Bursu 90:78, a Turk Telekom je dobio Bahčešehir 97:88.