Alimpijevićeva Bursa razbila Galatu

Dušan Alimpijević
STARSPORT/Pedja Milosavljevic

U subotu su na programu bila četiri susreta 21. kola turske Super lige: Darušafaka - Afion Beledije 79:73, Bahčešir - Turk Telekom 69:86, Jalovaspor - Pinar Karšijaka 80:87, Bursaspor - Galatasaraj 99:78.

Afion je  bolje otvorio meč, imao i 10 poena prednosti, ali su se domaći trgli na isteku prve četvrtine i preokrenuli rezultat u svoju korist. Darušafaka je potom zagospodarila situacijom, istina, gosti su uspeli u dva navrata da povedu  „pola koša“, ali na poluvremenu je bilo 48:39 za domaćina. Do kraja susreta je bio sličan odnos snaga, što je Darušafaki donelo rutinsku pobedu nad autsajderom.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Nejtan Buti sa 18 poena, 8 skokova i 1 asistencijom, dok je kod poraženih Vejn Entoni Šelden zabeležio 24 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Turk Telekom je od početka utakmice sa Bahčeširom bio u vođstvu, koje je ubrzo postalo dvocifreno i u drugom poluvremenu iznosilo maksimalnih 22 poena. Pobednički tim je predvodio Entoni Klemonsa 22 poena, 4 skoka i 3 asistencije, a kod poraženih Berkej Kenden je upisao 20 poena, 3 skoka i 1 asistenciju.

Jalovaspor je samo u uvodnim minutima susreta bio u rezultatskoj prednosti, posle čega je Pinar Karšijaka preuzela potpunu kontrolu nad igrom i do kraja susreta bila u vođstvu, uglavnom, jednocifrenom.

U pobedničkom sastavu Toni Tejlor je uknjižio 18 poena, 6 skokova i 1 asistenciju, Kan Korkmaz je postigao 12 poena  i dodao 3 skoka i 2 asistencije.

Na drugoj strani, u Jalovasporu Vendel Vilijams je ubacio 22 poena i imao 1 skok i 1 asistenciju, a Luka Rupnik je imao dabl-dabl učinak, 10 poena, 2 skokova i 16 asistencija!

Bursaspor je od prvog do poslednjeg minuta utakmice imala inicijativu i osetnu prednost, nije ostavila ni gram nade Galatasaraju. Izabranici trenera Dušana Alimpijevića su u dva navrata imali maksimalno vođstvo od 18 poena i ubedljivo trijumfovali.

U pobedničkom sastavu najbolji su bili Onuralp Bitim sa 28 poena, 8 skokova i 2 asistencije i Endrju Endrjuz sa 24 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Kod poraženih Keri Blekšir je upisao 24 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Tabela: Fnerbahče 16-4, Darušafaka 15-6, Anadolu Efes15-4, Pinar Karšijaka 14-6, Gaciantep 13-7, Bahčešehir 12-9, Galatsaraj, Tofaš 12-8, Turk Telekom 10-11, Bešiktaš 10-9, Jalovaspor 6-14, Bursaspor 8-), Afion 4-17, Merkezefendi 5-14, Bujukečkemeč 4-16, Petkim Spor 3-17.