Ataman posle poraza u drami: Ćutanje je zlato…

Turkey TBL 26. dec 202222:13 1 komentar
Ergin Ataman
Seskimphoto

U ponedeljak je u istanbulskoj „Ulker areni“ odigran derbi turskog šampionata, a Fenerbahče je u dramatičnoj završnici posle produžetka bio bolji od Anadolu Efesa rezultatom 93:90. Trener poraženog tima Ergin Ataman na konferenciji je odbio da detaljnije komentariše susret, ali na takav način da je javnosti jasno dao do znanja da nije zadovoljan određenim stvarima.

Fenerbahče je krajem treće četvrtine imao čak 20 poena viška, ali se dvostruki uzastopni prvak Evrope vratio u finišu i izborio dodatnih pet minuta.

„Čestitam igračima oba tima na sjajnoj borbi i čestitam Fenerbahčeu koji je pobedio u ovoj bici. Osim toga, neću ništa komentarisati, iako u meni besni prava oluja. Ako je govor srebro, ćutanje je zlato. Razumete?“, kazao je trener Efesa Ergin Ataman posle utakmice.

Efes je na skoru 8-4 u truskom prvenstvu, a u četvrtak u EL gostuje Makabiju u Tel Avivu, a u novogodišnjoj noći dočekaće Gazijantep u „Sinan Erdem Domu“.