Bahčešehir ubedljiv, poraz Partizanovog rivala

Turkey TBL 1. dec. 202119:50 > 20:40
Jamar Smith
Džamar Smit, Foto: Guliver Images / KulebyakinxAlexander

Košarkaši Bahčešehira ubedljivo su u 10. kolu Superlige Turske u gostima pobedili ekipu Afjona rezultatom 102:82.

Najefikasniji u timu iz Istanbula bio je iskusni Amerikanac Džamar Smit sa 21 poenom. U poraženoj ekipi Ajberk Olmaz je imao 26 poena, a srpski internacionalac Mihajlo Andrić 7 (3/4 za dva, 0/2 za tri, 1/1 slobodena bacanja), uz 3 skoka i 4 asistencija za 28 minuta.

Gosti iz Istanbula su na deobi sedme pozicije sa polovičnim učinkom 5-5, a Afjon ima skor 3-6.

Turk Telekom, rival Partizana u Evrokupu, u Ankari je iznenađujuće izgubio od Jalovaspora 80:68. Gosti su drugu i treću četvrtinu dobili ukupnim rezultatom 40:26 i povratka za Turk Telekom više nije bilo.

Jalovaspor je prekinuo seriju od pet poraza, a najbolji je bio Vendel Vilijams sa 25 poena. Na drugoj strani Eron Herison je imao 21 poen i 5 skokova.

Oba tima imaju skor 3-7.

Tofaš je u Bursi bio ubedljiv protiv ekipe Merkezefendi 97:77, a hrtavski internacionalac Tomislav Zubčić za domaći tim upisao je 17 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Tofaš je peti sa 6-4, a gosti u seriji od pet poraza i sa učinkom 2-8 trenutno su 14. u ligi.

Gazijantep je u gostima savladao Bujučekmeče 93:89.