Bešiktaš bez milosti u Ankari, došao do pozitivnog učinka

Košarka 1. feb 202119:39 0 komentara
košarka lopta
Shutterstock, Inc

U ponedeljak je na programu bio jedan meč 19. kola turskog košarkaškog šampionata, a ekipa Beškitaša kao gost je deklasirala Ormanspor u Ankari rezultatom 92:68.

Istanbulski crno-beli su tokom prvog poluvremena, kao i većeg dela drugog, imali jednocifrenu prednost koju su stabilno održavali, ali su u poslednjih 10 minuta potpuno deklasirali rivala, dobivši tu deonici sa 17 poena razlike.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su krilo Šehmus Hazer sa 22 i centar Alperen Šengun sa 23 poena. Kod poraženih se istakao Hejgins sa 17 poena i 10 skokova.

Posle ove pobede Bešiktaš ima skor 10-9, ali im je jedna pobeda „skinuta“ zbog kazne, takod su trenutno na sedmom mestu tabele iza Tofaša, koji ima isti skor. U narednom kolu Bešiktaš će pokušati da dođe do četvrte vezane prvenstvene pobede na gostovanju neporaženom Anadolu Efesu u istanbulskom derbiju.

Ormansport je posle četvrtog poraza zaredom na bilansu 5-14, a u sledećoj rundi gostuju Fethije Belediju.

Mečeve turske košarkaške lige pratite na kanalima Sport kluba.