Efes 10-0 uz 8p Micića, Fener +20, Kikanović 19

Turkey TBL 6. dec. 202013:18 > 21:12
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Efesa pobedili su Petkim 75:71 u meču 11. kola turske Superlige i imaju skor 10-0, a Fenerbahče je na 10-1 posle ubedljivog trijumfa nad Afjonom 94:74.

Ekipa Ergina Atamana je u prvom poluvremenu potpuno kontrolisala stvari na terenu, a domaći tim je pripretio u trećoj četvrtini, kada se i rezultatski vratio.

Taj deo igre pripao je Petkimu 23:12, ali to je bilo sve što su mogli protiv evroligaša.

Najbolji u pobedi Efesa bio je Brajant Danston sa 18 poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Pratili su ga Tundžer i Bobua sa po 10 poena, dok je Šejn Larkin dodao devet.

Srpski plejmejker Vasilije Micić je za 26 minuta na parketu ubacio osam poena, uz pet proigravanja i jedan skok. U ekipi Petkima istakli su se Hamer i Rej sa po 13 poena.

Efes je lider šampionata i i dalje jedina neporažen ekipa u ligi (10-0). Petkim ima pet pobeda i šest poraza i na šestom je mestu na tabeli.

U pobedi Fenera nad Afjonom 94:74 istakli su se Jan Veseli sa 18 poena (9-11 iz igre), koliko je postigao i Lorenzo Braun, 16 je dodao Mahmutoglu, a mladi Tarik Biberović imao je 11 poena i po 2 skoka i asistencije.

Ekipa Igora Kokoškova tako se iskupila za poraz od Bujukdžekmedžea u prošlom kolu, a za Afjon (skor 5-6) je 21 poen dao Fransisko Kruz.

Karšijaka je pobedili Bursu u gostima 94:81, uz 19 poena Kenedija i 15 Henrija, dok je u timu Dušana Alimpijevića Malik Njuman ubacio 28 poena, uz po 5 skokova i asistencija.

U preostalom meču dana Ormanspor je savladao Bahčešehir 80:68 na krilima 20 poena Holoveja i odličnog Elmedina Kikanovića sa 19 poena (9-17 iz igre za 25 min), 8 skokova i 3 asistencije. Za goste je Džamal Džons zabeležio 28 poena.