Darušafaka i Galatasaraj poveli u četvrtfinalu

Di Bost, Galatasaraj
Di Bost; Foto AurelienMorissard/Panoramic via Guliver Image

U polufinalu plej-ofa turske Super lige u subotu su postignuti ovi rezultati: Gaciantep - Darušafaka 82:85 (0:1 u seriji), Galatasaraj - Bahčešehir 91:76 (1:0).

Darušafaka je zabeležila trijumf u prvom polufinalnom okršaju sa Gaciantepom i to u gostima. U prve tri četvrtine ekipe su se smenjivale u periodima dobre igre i rezultatskog vođstva, da bi gosti od sredine treće deonice preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom, stigli i do dvocifrene prednosti (74:64), ali su se domaći, ipak, primakli poen zaostatka (83:82). Ipak, Darušafaka je uspela da ostane u plusu i izbori tesnu pobedu.

Troj Koupen je za pobednike postigao 21 poen i dodao 3 skoka i 2 asistencije, a Doguš Ozdemiroglu je meč završio sa 16 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

U poraženoj ekipi Džarmar Gali je ubacio 27 poena i imao 5 skokova i 2 asistencije, a Alfa Kaba je pružio dabl-dabl partiju, upisao je 27 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Dušan Čantekin je na parketu proveo nepunih 5 minuta i zabeležio 2 poena, skok i asistenciju.

Galatasaraj je zabeležio siguran trijumf nad Bahčešehirom posle bolje igre u većem delu susreta, mada je gostujući tim u nekoliko navrata u trećoj četvrtini ozbiljno zapretio.

Ajzea Kenan iz Galatsaraja je na svom kontu imao 24 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a Di Bost 21 poena, 9 skokova i 9 asistencija. Džamel Džouns je za poraženi tim upisao 20 poena i 5 skokova.

Drugi susreti ovih timova su na programu 16. maja. A preostali parovi četvrtfinala su Fenerbahče – Bursaspor (1. meč je na programu u nedelju od 14 časova) i Anadolu Efes – Pinar Karšijaka (1:1 u seriji).