Đorđeviću otvoren put do 1. mesta: Micić loš u porazu Efesa

Vasilije Micić
2022 Euroleague Basketball

Anadolu Efes je zabeležio peti poraz u elitnoj turskoj Super ligi: Darušafaka - Anadolu Efes 85:81. A na ostalim utakmicama 24. kola postignuti su ovi rezultati: Turk Telekom - Gaziantep 65:66, Fenerbahče - Bešiktaš 90:81, Tofaš - Jalovaspor 75:66.

Anadolu Efes se spotakao u duelu sa Darušafakom. Izabranici trenera Ergina Atamana su bolje otvorio meč, imali plus 10 u prvoj četvrtini, ali je Darušafaka dobar deo drugog perioda bila u neznatnoj prednosti. Anadolu Efes je u nastavku vratio inicijativu, ali su domaći ponovo poveli, imali i 11 poena viška i vođstvo nisu ispuštali do kraja susreta.

Doguš Ozdemiroglu je zabeležio 19 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Bugrahan Tunčer za Efes je ubacio 25 poena i dodao 3 skoka i 7 asistencija, a Vasilije Micić je za 14 i po minuta postigao 3 poena (4-0 za dva, 2-0 za tri, 3-3 slobodna bacanja) i imao 7 asistencija.

Gaciantep je na gostovanju u Ankari umalo prokockao sigurnu pobedu. Posle konstantnog vođstva do 16 poena, domaći su u finišu napravili preokret, ali su gosti poenima u poslednjim trenucima susreta stigli do minimalnog trijumfa.

U redovima pobednika najbolji je bio Milton Dojl sa 25 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a Dušan Čantekin nije ulazio u igru. Za Turk Telekom Kan Ogut je upisao 22 poena, 3 skoka i 5 asistencija, a Samet Gejik 17 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

Fenerbahče je rutinski savladao ekipu Bešiktaša. Izabranici Aleksandra Đorđevića su lako slomili otpor rivala u prvom poluvremenu, a u nastavku su dominirali. Nando De Kolo je postigao 24 poena i dodao 2 skoka i 3 asistencije, a Marko Gudurić je za 26 i po minuta uknjižio 10 poena (3-2 za dva, 3-0 za tri, 7-6 slobodna bacanja) i imao 4 skoka i 2 asistencije, dok Tarik Biberović nije igrao. U Bešiktašu, Rondo Holis Džeferson je zabeležio 23 poena, 9 skokova i 4 asistencije.

Tofaš je većim delom susreta bio u neznatnom vođstvu, ali se tima Jalovaspora u nekoliko navrata vraćao u igru, da bi domaći u završnici ipak, obezbedili rutinsku pobedu.

Francisko Saldivar je bio najefikasniji u Tofašu sa 16 poena, čemu je dodao po 2 skoka i asistencije, a Tomislav Zubčić je meč završio sa 7 poena, 4 skoka i 1 asistencijom. Luka Rupnik je za Jalovaspor imao učinak od 14 poena, 7 skokova i 6 asistencija.