Efes „melje“ redom, odlični Micić i Musa

Turkey TBL 31. jan 202119:51 0 komentara
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa u malom gradskom derbiju 19. kola Superlige Turske ubedljivo su kao gosti pobedili Bahčešehir rezultatom 100:76.

Ekipa trenera Ergina Atamana sa učinkom 19-0 ubedljivo je prva, ispred Pinar Kašrijake (16-3) i Fenerbahčea (14-5). Bahčešehir je u seriji od tri poraza i sa učinkom 6-12 na deobi je 13. pozicije sa Petkim Sporom.

Efes je već posle prve četvrtine imao 16 poena prednosti (32:16), na poluvremenu je bilo 52:41, a gosti su ubedljiv trijumf obezbedili u poslednjoj deonici koja je završena rezultatom 29:19.

Sedmorica igrača Efesa imalo je dvocifren košgeterski učinak. Najefikasniji je bio Šanli Sertač sa 17 poena, Adrien Moerman je dodao 15, Vasilije Micić 13 (6/7 za dva, 0/3 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 6 asistencija za 21 minut, a isti broj poena zabeležio je i Ahmet Tunčer koji je imao i 11 asistencija.

Džanan Musa je upisao 10 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 3/6 slobodna bacanja), 2 skoka i 4 asistencije za 23 minuta.

U poraženom timu Ismet Akpinar je postigao 17, Tomas Robinson 14, a Šenon Evans 13 poena.

Fenerbahče je u prvom meču dana posle produžetka poražen od Gazijantepa, uz povredu Marka Gudurića.

U ostalim utakmicama Pinar Karšijaka je na svom terenu savladala Tofaš 90:71, dok je Turk Telekom u gostima bio bolji od Bujukčekmečea 85:75.