Efes silan i bez Micića, Fener gazi, Veseli upisao dabl-dabl

Marko Gudurić
2021 Euroleague Basketball

U 7. kolu elitnog turskog šampionata favoriti su zabeležili očekivane pobede: Anadolu Efes - Turk Telekom 79:66, Jalovaspor - Fenerbahče 60:86, Bačešir - Bujukčekmeče 87:91, Petkim Spor - Darušafaka 57:76.

Anadolu Efes se malo i kockao u duelu sa autsajderom. U prvom poluvremenu je imao neznatnu prednost, ali nonšalatan pristup u nastavku doveo je do rezultatske klackalice u trećem periodu, posle čega su se domaći najzad uozbiljili.

Povezane vesti

U poslednjoj deonici domaći su odmakli na osetnu dvocifrenu prednost (73:55) i očas posla rečili pitanje pobednika.

U ekipi Ergina Atamana nije bilo Vasilija Micića, a dvojica igrača su postigla po 16 poena Dešon Larkin i Rodrig Bobua, dok je Filip Petrušev za 10 minuta ubaco 2 poena i dodao skok.

Fenerbahče je, prema očekivanju, visoko porazio tim Jalovaspora u gostima, izabranici Aleksandra Đorđevića su ravnopravno rasporedili košgeterski učinak. Ahmet Duverioglu je postigao 14 poena, Tarik Biberović 10 i dodao 4 skoka,  Jan Veseli je upisao dabl-dabl, 12 poena, 10 skokova i 2 asistencije, a Marko Gudurić 6 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Bujukčekmeče je došao do pobede nad Bačeširom posle preokreta načinjenim krajem treće četvrtine, a najbolji pojedinac gostujućeg tima i meča bio je Džardon Kraford sa dabl-dabl učinkom, 26 poena, 5 skokova i 11 asistencija.

Darušafaka je imala lakši trening na gostovanju u Izmiru, gde je visoko porazila domaći Petkim Spor. Najuspešniji u pobedničkoj ekipi bio je Gabrijel Olaseni sa 17 poena, 9 skokova i 2 asistencije, a Darko Planinić je u poraženom timu upisao 8 poena i 4 skoka.

Tabela: Fenerbahče, Pinar Karšijaka 6-1, Anadolu Efes 5-2, Galatasaraj, Gaziantep, Tofaš, Bešiktaš 4-3, Bačešir, Bursaspor 3-4, Bujukčekmeče 3-3, Turk Telekom, Jalovaspor, Merkezefendi 2-5, Darušafaka 3-2, Afion Beledije 2-4, Petkim Spor 1-6.