Efesovih 140 za +57! Indeks Sajbira 68, dabl-dabl Petruševa

Turkey TBL 11. dec 202118:36 > 20:21 1 komentar
Filip Petrušev
Photo by Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Anadolu Efes je kao kaznena ekspedicija protutnjao Afionkarahisarom i pregazio domaći Afion Beledije sa čak 57 poena razlike - 140:83. Na ostalim utakmicama 12. kola turske Super lige postignuti su ovi rezultati: Darušafaka - Jalovaspor 74:62, Turk Telekom - Bešiktaš 54:64, Galatasaraj - Fenerbahče 76:86.

Razlika u klasi u duelu Afion Beledije – Anadolu Efes je bila očigledna već od samog starta, moćni tim iz Istanbula je već u prvoj deonici pobegao na „plus 33“, a u drugoj je imao 45 poena viška. Prednost gostiju vrtoglavo je rasla, u trećem periodu je iznosila maksimalnih 68 poena.

Do kraja ovog neobičnog susreta je potrajala kanonada koševa Anadolu Efesa, a u poslednjim trenucima bio je okrugao rezultat – 140:80, koji su  domaći pred sami kraj pokvarili trojkom. Međutim, tim pogotkom Afion nije nimalo popravio katastrofalan utisak, doživeo je debakl kakav se retko viđa.

Trener pobedničkog tima Ergin Ataman za ovako laganu utakmicu nije uvrstio u tim Vasilija Micića, ali je zato nestvarnu partiju pružio Jigitdžan Sajbir, upisavši tripl-dabl, 43 poena (20-18 za dva, 2-2 za tri, 1-1 slobodna bacanja), 16 skokova i 12 asistencija! I sve to za neverovatan indeks korisnosti – 68!

U Efesu je raspoložen bio i Tolga Gečim, koji je upisao 26 poena, 7 skokova i 4 asistencije. A Filip Petrušev je za 20 minuta zabeležio dabl-dabl, 16 poena (10-8 za dva, 1-0 za tri), 11 skokova i 5 asistencija.

U Afionu, Omur Ozkapici je uknjižio 25 poena i 3 skoka.

Darušafaka je protiv Jalovaspora uzela konce igre u ruke početkom druge četvrtine i od tada održavala konstantnu prednost, koja je dobrim delom susreta bila dvocifrena.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Gabrijel Olaseni, sa 30 poena i 7 skokova, a Luka Rupnik je za Jalovaspor upisao 15 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

Bešiktaš je rutinski slavio u Ankari, pobeda gostiju nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Erhan Osmani je za Bešiktaš uknjižio 21 poen i 2 skoka, a Samet Gejik iz Turk Telekoma 10 poena i 6 skokova.

Fenerbahče se poprilično namučio protiv Galatasaraja, na meču sa puno oscilacija, a izabranici Aleksandra Đorđevića su napravili odlučujući preokret u četvrtoj četvrtini. U pobedničkoj ekipi Melih Mahmutoglu je upisao 22 poena, a Jan Veseli je imao dabl-dabl učinak, 14 poena, 12 skokova.

U timu Galatasaraja po 19 poena ubacili su Demarkus Bost i Devon Akun Persel.

Poredak na tabeli: Fenerbahče 11-1, Anadolu Efes 10-2, Galatasaraj 7-5, Pinar Karšijaka, Darušafaka 8-3, Gaziantep, Tofaš 7-4, Bešiktaš 6-6, Bačešir, Bursaspor 5-6, Turk Telekom, Jalovaspor 4-8, Bujukčekmeče, Afion Beledije 3-8, Merkezefendi 2-9, Petkim Spor 1-10.