Fener melje, prvi poraz Efesa! Sjajni Štimac 18+15

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa u 23. kolu Superlige Turske pretrpeli su prvi poraz na gostovanju Afjonu rezultatom 103:85, dok je Fenerbahčea u Istanbulu savladao Turk Telekom 99:77.

Ajfon je prekunio seriju od tri poraza i neočekivano savladao lidera prvenstva koji je u poslednje vreme u sjajnoj formi. Istina, u ekipi Ergina Atamana nisu bili Vasilije Micić, Šejn Larkin, Krunoslav Simon, Rodrigo Bobua

Domaći tim je do nedostižne prednosti došao u trećem periodu koji je dobio 20:7 i u poslednjih deset minuta ušao sa plus 14 – 72:58. Afjon je maksmimalnih 84:61 imao sredinom poslednje deonice.

Najefikasniji u Afjonu, koji je sa skorom 12-11 na deobi desmog mesta, bili su Havijer Kruz sa 22 poena, uz 5 skokova i 9 asistencija, Pol Lejsner sa 20 i Tejlor Rajt sa 16 poena uz 11 asistencija. Kod gostiju istakao se Džanan Musa sa 18 poena i 5 asistencija, Sertač Šanli je dodao 13, a Tibor Plajs 12.

Trener Fenerbahčea Igor Kokoškov, takođe je osmarao pojedine igrače (Jan Veseli, Nando de Kolo, Marko Gudurić…) ali to se nije odtazilo na rezultat meča sa Turk Telekomom.

Domaći tim je u prvoj (27:18) i trećoj deonici (28:17) obezbedio nedostićnu prednost, koja je u poslednjoj četvrtini iznosila najvećih 94:64.

Kenan Sipahi je iskoristio minutaži i sa 21 poenom je bio najefikasniji, po 14 su dodali Danilo Bartel i Kajl O’Kvin, dok je Lorenzo Braun dodao 13 poena i čas 12 asistencija. Kajl Vildžer je predvodio goste iz Ankare sa 24 poena, a doskorašnji igrač Crvene zvezde Džoni O’Brajant je zabeležio 14.

Stefan Birčević je u pobedi Burse protiv Bahčešehira 67:61 postigao 7 poena (2/3 za dva, 1/4 za tri), uz 5 skokova. U poraženom timu Vladimir Štimac je zabeležio 18 poena (7/14 za dva, 1/3 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 15 skokova i 4 asistencije za 37 minuta, a Stefan Janković 6 poena (3/3 za dva, 0/1 za tri), 5 skokova i asistenciju za 31 minut.

Gazijantep je u gostima bio bolji od Fethija 90:60.