Fener pao: De Kolo tragičar, brejk Darušafake u polufinalu

Turkey TBL 26. maj 202221:46 0 komentara
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Darušafake napravili su brejk i u drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa prvenstva Turske u gostima su pobedili Fenerbahče 82:81 i izjednačili rezultat u seriji na 1-1.

Domaći tim je imao napada na devet sekundi pre kraja, ali je Nando de Kolo u nameri da uđe u reket Darušafake izgubio loptu i to je bio kraj.

Povezane vesti

Ekipa Aleksandra Đorđevića je početkom druge četvrtima imala 11 poena prednosti (27:16) i činilo se da će bez većih poteškoća ostvariti i drugi trijumf i doći do 2-0 u seriji.

Međutim, gradski rival do odlaska na odmor ne samo da se vratio već je i preokrenuo rezultat i na poluvreme otišao sa plus 3 (44:41).

Fener je u većem delu treće deonice imao do šest poena viška, ali opet je usledio pad u finišu četvrtine. Darušafaka je sredinom četvrtog perioda došla do maksimalnih osam poena presnot (76:68), Fener je serijom 11:3 izjednačio na 79:79, međutim, Nejtan Njuman je pogodio trojku na 81 sekund pre kraja (82:79) koja je na kraju i presudila.

Doguš Ozdemiroglu je bio najefikasniji sa 20 poena uz 8 asistencija, Njuman je dodao 17, a Gabrijel Oleseni 11. U domaćem timu De Kolo je upisao 24 poena i 3 asistencije, Jan Veseli 17 uz 8 skokova i 6 asistencij.a, Melih Mahmutoglu 15, a Marko Gudurić 4 (0/2 za dva, 1/4 za tri, 1/2 slobodna bacanja) uz 4 skoka i 3 asistencije za 16 minuta.

Darušafaka će biti domaćin u sledeće dve utakmice.

U drugom polufinalu sastaju se Anadolu Efes i Galatasaraj, a prvi meč je u petak uz prenos na Sport Klubu.