Fener pobedio suludom razlikom, Efes jedva, a Micić odličan

Vasilije Micić
2021 Euroleague Basketball

U nedeljnim mečevima 11. kola turske Super lige postignuti su ovi rezultati: Fenerbahče - Afjon Beledije 100:51, Anadolu Efes - Bahčešehir 95:88 i Jalovaspor - Bujukčekmedže 80:68.

TBL:

Fenerbahče je,  protiv Afjona ostvario trijumf sa čak 49 poena razlike. U timu Aleksandra Đorđevića, u kojem nije bilo Marka Gudurića, najbolji je bio Ahmet Duverioglu sa dabl-dabl učinkom, 21 poenom i 11 skokova, Jan Veseli upisao 12 poena i 5 skokova i 3 asistencije, a Tarik Biberović 11 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

U Afjonu je Mihajlo Andrić za 15 i po minuta postigao 6 poena i dodao 1 skok i 2 asistencije.

Anadolu Efes je neuporedivo teže došao do pobedničkih bodova, izborio ih je tek u produžetku. U drugoj četvrtini je izgledalo da je sve pod kontrolom što se tiče domaćih, na poluvremenu je bilo 48:40, ali Bahčešehir se pokazao kao tvrd orah. Posle više preokreta na kraju regularnog dela utakmice bilo je nerešeno 86:86, a ceo produžetak protekao je u znaku Anadolu Efesa.

Svoj tim je do pobede predvodio odlični Vasilije Micić, koji je za 33 minuta nanizao 23 poena (11-7 za dva, 4-1 za tri, 6-6 slobodna bacanja), 2 skoka i 4 asistencije. U Bahčešehiru je Džamar Smit zabeležio 19 poena, 9 skokova i 9 asistencije.

Jalovaspor je od prvog do poslednjeg momenta utakmice bila izrazito bolji od protivnika i lagano slavio. U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Lamont Džons, koji je ubacio 21 poen i dodao 2 skoka i 8 asistencija i Ilkan Karaman sa 19 poena, 7 skokova i 1 asistencijom.

Tabela: Fenerbahče 10-1, Anadolu Efes 9-2, Pinar Karšijaka 8-3, Galatasaraj, Gaziantep, Tofaš 7-4, Darušafaka 7-3, Bahčešehir, Bursaspor 5-6, Turk Telekom, Jalovaspor 4-7, Bujukčekmedže 3-8, Afion Beledije 3-7, Merkezefendi 2-9, Petkim Spor 1-10.