Gudurić 4/13 u pobedi Fenera, slavio i Alimpijević

Turkey TBL 9. jan. 202119:56 > 20:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea dobru formu potvrdili su i u 16. kolu prvenstva Turske pošto su na gostovanju savladali ekipu Ormanspora rezultatom 72:63.

Tim iz Istanbula je upisao šesti trijumf u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima i sa učinkom 13-3 na drugoj poziciji izjednačio se sa Pinar Karšijakom. Lider je Anadolu Efes sa maksimalnim skorom 14-0.

Fener je uglavnom imao prednost u prve tri četvrtine, ali ne veću od plus 9, ali je Ormanspor serijom 10:2 u 33. minutu preokrenuo i poveo posle mnogo vremena 59:56.

Ipak, ekipa Igora Kokoškova je u finišu dodala gas, pre svega u odbrani, i do kraja meča domaćem timu dozvolila je da postigne još svega četiri poena.

Nando De Kolo je bio najefikasniji sa 14 poena, uz 6 asistencija, Edgaras Ulanovas je upisao 13, a Marko Gudurić 12 (2/8 za dva, 2/5 za tri), uz tri skoka i asistenciju za 22 minuta.

U poraženom timu, koji je 11. sa učinkom 5-6, Stenton Kid je postigao 17 poena, uz 11 skokova, Elmedin Kikanović 15 (7sk), a Šarlon Kluf 10.

Bursa Dušana Alimpijevića je sve bolja. Ekipa nekadašnjeg trenera Crvene zvezde u Istanbulu je pobedila Bešiktaš 89:64 i to im je peti trijumf u minulih sedam mečeva u svim takmičenjima.

Goste je do pete pobede u prvenstvu (5-10), druge uzastopne, predvodio Ksavijer Manford sa 20 poena, Kenet Kađi ga je pratio sa 13, a 12 je imao Lamar Piters. U Bešiktašu je najbolji bio Alperen Šengun sa 23 poena.

Pinar Karšijaka je u gostima pobedila Fehtije 86:78 uz 22 poena Džefrija Morgana, Amadu M Baje je dodao 18, a Toni Tejlor 15. U domaćem timu Abdul Abu je zabeležio 25 poena.

Tofaš je u Bursi bio bolji od Bahčešehira 87:80.