Fener prosuo 20 razlike, pa se iščupao protiv prvaka Evrope

Turkey TBL 26. dec 202219:24 0 komentara
Dimitris Itudis
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Šokantan derbi turskog šampionata mogli smo da pratimo u ponedeljak. Fenerbahče je u svojoj „Ulker areni“ u okršaju dva evroligaša u okviru 12. kola TBL pobedio Anadolu Efes posle produžetka rezultatom 93:90.

Plavo-žuti su na taj način prekinuli niz pet poraza u svim takmičenjima, ali nema sumnje da će trener tima Dimitris Itudis biti nezadovoljan jer je njegova ekipa krajem treće četvrtine imala čak 20 poena prednosti, a potom je bila nadomak poraza.

O Fenerbahčeu:

Fenerbahče posle ove pobede ima skor 10-2 na čelu tabele, baš kao i Turk Telekom, a Anadolu Efes je na 8-4.

Delovalo je da je utakmica u potpunosti lišena neizvesnosti kada je Fener u finišu trećeg peroida imao vođstvo 69:49, ali tada dolazi do velikog pada u igri turskog šampiona.

Neverovatna četvrta četvrtina Atamanovog tima (25:8) izborila je produžetak. Dodatnih pet minuta Efesu doneo je Klajburn, koji je pogodio težak šut na nešto više od jedne sekunde do kraja regularnog toka duela. U produžetku je sprski reprezentativac Marko Gudurić bitnim šutem ipak doneo pobedu domaćinu.

Najbolji u redovima pobednika bili su Džonatan Motli i Dajšon Pjer sa po 23 poena, a Pjer je imao i 9 skokova. Marko Gudurić imao je 8 poena za pobednika, baš kao i Tarik Biberović.

Fantastičnu partiju je u redovima dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope pružio Vil Klajburn – američko krilo je duel završilo sa čak 39 poena i 13 skokova, a Brajant Danston pratio ga je sa 19 poena. Šejn Larkin imao je 8 poena, kao i srpski plejmejker Vasilije Micić.

Feneru je ovo bio prvi trijumf posle dva poraza u državnom prvenstvu – izgubili su od Turk Telekoma i Merkezefendija. U prethodnom doživeli su i četiri poraza u pet utakmica u Evroligi (Real, Olimpijakos, Baskonija i Partizan prerhodnog četvrtka).

Itudisov sastav u petak gostuje Virtusu u Bolonji, a drugog januara u turskom prvenstvu igraće na strani protiv Petkima. Efes u četvrtak u EL gostuje Makabiju u Tel Avivu, a u novogodišnjoj noći dočekaće Gazijantep u „Sinan Erdem Domu“.