Fener se mučio i pobedio, Andrić i Milosavljević solidni

KSS

Favorizovani Fenerbahče je uz mnogo muke zabeležio pobedu protiv ekipe Petkim Spor - 71:63, a na ostalim mečevima 2. kola elitne turske lige zabeleženi su ovi rezultati: Jalova Beledi Spor - Gaziantep 89:93, Afion - Turk Telekom 61:80 i Merkezefendi - Bursaspor 74:71.

Fenerbahče se u prvom poluvremenu namučio sa nezgodnom ekipom Petkim spora, ali su stvari došle na mesto na kraju trećeg perioda (55:45), mada su gosti i dalje ozbiljno pretili. Posle 62:61 u četvrtoj deonici, izabranici Aleksandra Đorđevića su krenuli u odlučujući pohod na pobedničke bodove i na kraju rutinski slavili.

Pieria Henri i Ahile Polonara su postigli po 12 poena, a po 10 Devin Buker i Merial Šejok. U Petkimu su po 14 poena ubacili Demitrius Konger, Džastin Foreman i Geri Braun Ramirez.

Gaziantep je stigao do trijumfa posle velikog preokreta u finišu susreta. Domaći su u drugom periodu imali „plus 18“, ali su kako je meč odmicao sve više popuštali pred naletima upornih gostiju. U pobedničkom timu su nabolji bili Kventin Peterson sa 29 poena i Rajen Luter sa 22, a kod poraženih Glen Kozi sa 24 poena.

Turk Telekom je ubedljivo porazio ekipu Afiona posle preokreta u drugom poluvremenu. Obri Doukins je ubacio 18 poena za Turk Telekom, dok je u poraženoj ekipi Ajberk Olmaz je postigao 19 poena, a Mihajlo Andrić je za 34 minuta upisao 7 poena (3-1 za dva, 4-1 za tri, 2-2 slobodna bacanja),  2 skoka i 4 asistencije.

Bursa je propustila priliku da slavi protiv ekipe Merkezefendi u gostima, jer je bila u konstantnom vođstvu do sredine treće četvrtine. Tada su se domaći probudili i stekli dvocifrenu prednost i zasluženo pobedili.

Rihard Lomas je za pobednički sastav postigao 22 poena, kao i Onuralp Bitim za poraženu ekipu. Dragan Milosavljević je za 11 minuta zabeležio 5 poena (2-1 za dva, 2-1 za tri) i po skok i asistenciju.

Tabela: Anadolu Efes, Pinar Karšijaka, Fenerbahče i Tofaš 2-0, Turk Telekom, Gaziantep, Galatasaraj, Merkezefendi, Bačešir, Bursaspor, Darušafaka i Afion 1-1, Jalova Beledije, Bujukčekmeče, Petkim spor i Bešiktaš 0-2.