Fenerbahče furiozno do plus 29

Nando De Kolo, Aleksandar Đorđević
2022 Euroleague Basketball

U subotu su odigrane tri utakmice 29. kola turske Super lige: Bešiktaš - Darušafaka 81:75, Fenerbahče - Turk Telekom 92:63, Pinar Karšijaka - Bujučekmeče 70:78.

Bešiktaš je u većem delu susreta sa Darušafakom bio u rezultatskoj prednosti, ali je meč obilovao preokretima i uzbuđenjima. Domaći su ustalili igru od sredine četvrte četvrtine i do kraja izborili rutinski trujumf.

U pobedničkom timu Egehan Arna je upisao 23 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Kenan Sipahi je imao dabl-dabl učinak, 21 poen, 7 skokova i 11 asistencija. Za Darušafaku Gabrijel Olaseni je takođe pružio dabl-dabl partiju, postigao je 16 poena i imao 10 skokova i 2 asistencije.

Fenerbahče je, bez Marka Gudurića, pregazio ekipu Turk Telekoma, na meču u kojem je bilo samo pitanje kojom razlikom će izabranici trenera Aleksandra Đorđevića da slave. A upravo krajnji rezultat je i bio maksimalan plus 29 tima iz Istanbula.

Džejms Birsen je za Fenerbahče uknjižio 14 poena, 3 skoka i asistenciju. Jan Veseli je za 22 minuta uknjižio 4 skoka i 5 asistencija, a Tarik Biberović je za 20 minuta ubacio 8 poena i dodao 8 skokova i 3 asistencije. Na drugoj strani, Džejdžuen Džonson je upisao 16 poena, 7 skokova i asistenciju.

Utakmica Pinar Karšijaka – Bujukčekmeče je imala dva različita poluvremena. U prvom su domaći kontrolisali igru i rezultat, a u nastavku su gosti napravili preokret i lagano trijumfovali. Džardon Kraford je za pobednike postigao 23 poena i dodao 2 skoka i 6 asistencija, a Milan Milošević za 18 i po minuta uknjižio 6 poena i 8 skokova.

Bonzi Kolson je za Pinar Karšijaku je zabeležio 21 poen, 8 skokova i asistenciju.

Tabela

Fenerbahče 23-6, Anadolu Efes 22-6, Darušafaka 19-10, Pinar Karšijaka 17-11, Galatasaraj, Gaciantep 18-10, Bešiktaš 15-14, Bahčešehir 16-12, Tofaš 15-13, Bursaspor 15-12, Turk Telekom 12-16, Bujukčekmeče 10-19, Merkezefendi 8-20, Petkim Spor, Jalovaspor 7-21, Afion 4-24.