Gudurić isključen, Fenerbahče prvi polufinalista

Nando De Colo
2021 Euroleague Basketball

Fenerbahče je i u drugoj utakmici četvrtfinala plej-ofa turske elitne lige savladao Darušafaku i plasirao se u polufinale, uz isključenje Marka Gudurića. Subotnji meč Darušafaka - Fenerbahče završen je je rezultatom 79:98 (2:0), a četvrtfinalni revanš su odigrali i Turk Telekom i Pinar Karšijaka - 76:70 (1:1).

U gradskom duelu Darušafaka je na startu povela 11:5, ali je Fener preokrenuo situaciju i na kraju prve deonice imao „plus 6“ (20:26), a u drugoj četvrtini i 14 poena viška (37:51). Početkom trećeg perioda izabranici Igora Kokoškova su vodili 56:46, a posle toga bili u jednocifrenoj prednosti, da bi u finišu susreta eksplodirali i odmakli na „plus 19“, razliku, kojom su završili meč i četvrtfinalnu seriju plej-ofa.

Srpski reprezentativac Gudurić je isključen minut pre kraja treće četvrtine nakon što mu je dosuđena namerna lična greška, a prethodno je zaradio i tehničku zbog prvokacije upućene klupi Darušafake. Do tog trenutka košarkaš Fenera je zabeležio 9 poena i dodao 2 skoka i 3 asistencije za 25 minuta na terenu.

U Fenerbahčeu najbolji su bili Melih Mahmutoglu sa 29 poena, 2 skoka i 1 asistencijom i Nando De Kolo sa 26 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Jan Veseli je za 29 minuta upisao svega poen, ali je imao 7 skokova i 6 asistencija.

Džamar Gali iz Darušafake je upisao 19 poena i 2 skoka.

Na meču u Ankari Pinar Karšiaka je imala neznatno vođstvo do pred kraj prvog poluvremena, kada su domaći napravili preokret. Na poluvremenu je bilo 42:36, a Turk Telekom je sačuvao jednocifrenu prednost do kraja susreta, osim na početku četvrtog perioda, kada su gosti par minuta imali inicijativu i dva, tri poena viška. Posle toga su domaći ponovo poveli i uspeli da trijumfuju.

U pobedničkom sastavu je Samet Gejik pružio dabl-dabl partiju, sa 18 poena, 17 skokova i 2 asistencije, a Rejmar Morgan iz Pinar Karšiake je zabeležio 15 poena i 9 skokova.

Na jučerašnja dva četvrtfinalna susreta su postignuti ovi rezultati: Anadolu Efes – Gaziantep 96:73 (1:0) i Bešiktaš – Tofaš 92:90 (1:0)