Fenerbahče rutinski, Alimpijevićeva Bursa u plej-ofu

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

U subotu su na programu bile četiri utakmice 30. kola turske Super lige: Bujukečkmeče - Fenerbahče 88:96, Bursaspor - Gazijantep 85:82, Turk Telekom - Galatsaraj 67:97, Darušafaka - Pinar Karšijaka 80:84.

TBL:

Fenerbahče je rutinski slavio na gostovanju protiv Bujukčekmečea. Domaći su samo u uvodnim minutima susreta imali rezultatsko vođstvo, posle čega je tim iz Istanbula preuzeo inicijativu i kontrolu nad igrom i rezultatom. Ekipa trenera Aleksandra Đorđevića većim delom susreta je imala jednocifrenu prednost, koja je u četvrtoj četvrtini postala dvocifrena, do maksimalnih plus 15 (72:87).

U Fenerbahčeu je najbolji pojedinac bio Ahmet Duveroglu sa dabl-dabl učinkom, 15 poena, 11 skokova i 3 asistencije. Trik Biberović je postigao 7 poena (4-2 za dva, 2-1 za tri) i imao 2 skoka i 2 asistencije. Marko Gudurić je za 17 minuta ubacio 8 poena (2-0 za dva, 5-2 za tri, 1-1 slobodna bacanja) i doao 2 skoka i 4 asistencije.

U domaćem sastavu su dva igrača postigla po 17 poena i takođe upisali dabl-dabl, Evan Bruinsma i Džordon Kroford. Bruinsma je još imao 10 skokova i 4 asistencija, a Kroford 3 skoka i 12 asistencija.

Bursaspor srpskog stručnjaka Dušana Alimpijevića nastavlja trijumfalni hod, zauzela je na kraju ligaškog dela osmo mesto, koje vodi u plej-of. Ovom prilikom je savladana ekipa Gazijantepa. Bursa je na startu povela 13:3, da bi gosti napravili preokret krajem prvog poluvremena, ali je to bilo kratkog daha. Na veliki odmor se otišlo kod 39:38 za Bursaspor, a u nastavku se dogodilo slično, Gazijantep je sredinom poslednje deonice ponovo na kratko bio u rezultatskom plusu, posle čega su domaći u uzbudljivom finišu stigli do zaslužene pobede.

Džon Holand je za Bursaspor uknjižio 27 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a Džarmar Gali za goste 23 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Dušan Čantekin nije ulazio u igru.

Galatasaraj je na gostujućem parketu deklasirao ekipu Turk Telekoma, a pobednički sastav predvodili su Sadik Kabaca sa 16 poena, 3 skoka i 2 asistencije i Moris Ndur sa 15 poena, 6 skokova i 2 asistencije. A Aleks Perez iz Turk Telekoma je meč završio sa 22 poena, 4 skoka i 5 asistencije na svom kontu.

U duelu Darušafake i Pinar Karšijake u prvom poluvremenu bilo je nadigravanja i preokreta, ali je meč prelomljen u trećem periodu. Tada su gosti odmakli na dvocifrenu prednost, koja je u četvrtom delu susreta spala na jednocifrenu, ali pobeda Pinar Karšijake nije izostala.

Tabela: Fenerbahče 24-6, Anadolu Efes 23-7, Galatasaraj 20-10, Gazijantep, Darušafaka 19-11, Bahčešehir, Pinar Karšijaka, Bursaspor 18-12, Tofaš 16-14, Bešiktaš 15-15, Turk Telekom 12-18, Bujukčekmeče 10-20, Petkim Spor 9-21, Merkezefendi 8-22, Jalovaspor 7-23, Afion 4-26.