Karšijaka slomila Galatasaraj

Ufuk Saridža
Hans-Martin Issler isslerimages via Guliver

Košarkaši Karšijake su se nakon poraza od Fenerbahčea vratili na pobednički put. Kod kuće su savladali Galatasaraj rezultatom 73:67 i tako upisali osmi trijumf u turskoj Superligi.

Obe ekipe su u ovaj duel ušle sa istim učinkom (7-3), a tim Ufuka Saridže uspeo je da prekine niz od tri uzastopne pobede Galate u domaćem šampionatu i ujedno se oporavi od poraza od Fenerbahčea u prošlom kolu.

TBL:

Galata je bolje otvorila duel u Izmiru i posle uvodnih 10 minuta je imala šest poena prednosti. Ipak, od druge četvrtine su gosti preuzeli inicijativu, taj period dobili su sa 10 poena razlike i do kraja utakmice su održavali prednost.

Kolson je sa 19 poena i 12 skokova predvodio domaći tim, a pratio ga je Tejlor sa 13 ubačenih poena i sedam asistencija. U redovima Galate Blekšir je ubacio 21 poena, uz sedam uhvaćenih lopti i dva proigravanja.

Sada je Karšijaka izbila na drugo mesto na tabeli sa skorom 8-3, ali ima i jednu utakmicu više od trećeplasiranog Efesa. Galata je pretrpela četvrti neuspeh i sa sedam trijumfa ostala na četvrtoj poziciji.

U narednom kolu Karšijaka će u goste Tofašu, dok Galata u derbiju dočekuje Fenerbahče Aleksandra Đorđevića.