Kolaps Fenera u četvrtoj četvrtini u Karšijaki

Turkey TBL 12. dec 202020:14 2 komentara
2020 Euroleague Basketball

Nastavljaju se izdanja Fenerbahčea po principu toplo-hladno. Velike oscilacije tim Igora Kokoškova ima i na samim utakmicama, a takav primer bio je i u Karšijaki, gde istanbulskom timu ni +17 nije bilo dovoljno za pobedu.

U poslednjih mesec dana ovo je Feneru peti poraz na šest gostovanja u svim takmičenjima. I već drugi u šampionatu i to u kratkom vremenu. U prvih devet utakmica ekipa Igora Kokoškova imala je svih devet pobeda, ali u poslednje tri utakmice zabeležena su dva poraza.

Ovaj protiv Karšijake posebno će boleti. Jer Fenerbahče je imao sve u svojim rukama gotovo tri četvrtine. Prvo poluvreme gotovo besprekorno, završeno je vođstvom gostiju od 15 razlike, a bilo je i 17. Na početku četvrte imala je istanbulska ekipa +14. A onda potpuni kolaps u poslednjih 10 minuta.

Pinar je u toj četvrtini Feneru ubacio čak 35 poena, a primio samo 17 i na kraju došao do pobede 83:79. Kod domaćih bilastao je Embaje sa 27 poena, Tejlor je postigao 14 uz pet asistencija, a Morgan 13 uz osam skokova. U Fenerbahčeu Lorenzo Braun je bio najefikasniji sa 19 poena, uz pet asistencija, dok je Mahmutoglu zabeležio 14, a Jan Veseli meč je završio sa šest poena, četiri skoka i tri asistencije. Fener je na prvom mestu sa skorom 10-2, a isti broj pobeda ima i Anadolu Efes, ali bez poraza. Inače, Efes je trebalo da igra meč protiv Burse koji je odložen. Pinar Karšijaka je treći sa skorom 8-3.

U preostala dva susreta Bešiktaš je slavio protiv Bahčešehira u gostima 86:76, dok je Afion bio bolji od Galatasaraja 97:80.