Maestralni Micić vodio Efes, Fenerbahče ubedljiv

Turkey TBL 31. okt. 202120:361 komentar
Vasilije Micić
2021 Euroleague Basketball

Favoriti turskog prvenstva su zabeležili očekivane pobede u 6. kolu, s tim što se Anadolu Efes malo više pomučio na utakmici u Bursi, ali je na kraju slavio 107:94. Fenerbahče je ubedljivo porazio tim Gaziantepa - 102:80, a Pinar Karšijaka ekipu Jalovaspor 79:73.

Pitanje pobednika duela Tofaš – Anadolu Efes rešeno je posle velike borbe, domaći su se predali tek u poslednjim minutima susreta. Tofaš je većim delom susreta bio u vođstvu, ali su favorizovani gosti držali priključak i povremeno pravili rezultatski preokret. Tim iz Istanbula je u poslednjoj deonici konstantno bio u plusu, ali od svega nekoliko poena, da bi potom dodao gas i posle 88:86 čak izborio i ubedljiv trijumf.

Izvanrednu partiju pružio je Vasilije Micić, najbolji pojedinac ne samo Anadolu Efesa, nego i utakmice. Micić je pružio dabl-dabl partiju, uknjižio 31 poen, 5 skokova i 10 asistencija.

U poraženom Tofašu Tomislav Zubčić je upisao 21 poen, 5 skokova i 2  asistencije.

Fenerbahče je do ubedljivog trijumfa stigao posle preokreta u drugom poluvremenu, kada su anulirali vođstvo koje su gosti održavali od sredine prve četvrtine. Izabranici trenera Aleksandra Đorđevića su u završnici stigli i do 24 poena prednosti, a predvodio ih je Melih Mahmutoglu sa 27 poena, skokom i 2 asistencije, dok je Marko Gudurić za nepunih 13 minuta upisao 5 poena (1-1 za 3, 2-2 slobodna bacanja), skok i 2 asistencije. Jan Veseli je ubacio 11 poena i dodao 6 skokova i 2 asistencije.

U poraženom sastavu Alfa Kaba je imao dabl-dabl učinak, 21 poen i 13 skokova, a Dušan Čantekin je u igri proveo svega dva i po minuta.

Pinar Karšijaka je u završnici meča umalo prokockala „plus 17“, prednost koju je imala u drugoj deonici. Ipak, domaći su izbegli iznenađenje na svom parketu. U ekipi trenera Ufuka Saridže najbolji je bio Majkl Rol sa 18 postignutih poena, čemu je dodao skok i 5 asistencija.

Tabela: Pinar Karšijaka i Fenerbahče 5-1, Anadolu Efes i Tofaš 4-2, Gaziantep, Bašečir, Bešiktaš 3-3, Jalovaspor, Turk Telekom, Bursaspor, Merkezefendi 2-4, Bujukčekmeče, Afion 2-3, Petkim Spor 1-5, Darušafaka 2-2.