Micić maestralan – Efes pao, Fener jedva

Vasilije Micić
Photo by Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju su odigrane preostale tri utakmice 9. kola turske Super lige: Anadolu Efes - Pinar Karšijaka 111:112 (90:90), Darušafaka - Konjaspor 72:70, Gaciantep - Fenerbahče 68:76.

Ni maestralna igra srpskog asa Vasilija Micića nije pomogla Anadolu Efesu da izbegne kiks na svom parketu u duelu sa Pinar Karšijakom. Gosti su došli do pobede u produžetku ovog uzbudljivog susreta. U petominutnom nastavku viđena je rezultatska klackalica, a u samom finišu bilo je 111:110 za Anadolu Efes, da bi Karšijaka u poslednjim trenucima okrenula rezultat za konačnu pobedu.

Sjajni Micić je nanizao 37 poena (9-5 za dva, 11-4 za tri, 16-15 za tri), uz 3 skoka i 8 asistencija, a Kajl Klajburn 24 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

U pobedničkom timu Brajan Rodas je ubacio 31 poen i dodao po 5 poena i skokova, a Erik Mek Kolum 29 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Uzbuđenja nisu izostala ni na utakmici Darušafaka – Konjaspor, domaći su teškom mukom sačuvali neznatno vođstvo i izborili tesnu pobedu. Gabriel Olaseni je predvodio pobednički tim sa dabl-dabl partijom, 14 poena i 15 skokova, a i kod poraženih gostiju dabl-dabl je upisao Džarel Edi, 21 poen, 12 skokova i 1 asistenciju.

Fenerbahče se, bez Marka Gudurića, pošteno namučio u gostima protiv raspoloženog Gaciantepa i jedva izvojevao trijumf. Izabranici Dimitrisa Itudisa su imali rezultatsku prednost do početka druge deonice, a onda se Gaciantep razigrao i preuzeo potpunu kontrolu nad igrom, stigavši do 12 poena viška. U nastavku su domaći održavali jednocifrenu prednost, ali početkom četvrte četvrtine bilo je jasno da je Fener krenuo u odlučujući juriš, ubrzo je poveo 63:61, a zatim i 76:65 i očas posla rešio pitanje pobednika.

U pobedničkom timu najbolji je bio Džonatan Harvi sa 19 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a Kodi Entajer iz Gaciantepa je zabeležio 29 poena, 1 skok i 5 asistencija.