Orman do pobede posle preokreta, tripl-dabl Holoveja

fiba.basketball

U 15. kolu turskog šampionata u nedelju su odigrana tri meča. Postignuti su sledeći rezultati: Petkim - Bahčešehir 72:77, Fethije - Beledije 100:89, Orman - Bursa 84:80.

Bahčešehir je slavio u Izmiru protiv Petkima posle velike borbe i mnogo preokreta. Ekipe su se smenjivale u periodima vođstva, na kraju prve deonice bilo je 19:16, a na poluvremenu 34:40, da bi na kraju treće četvrtine na semaforu stajalo 59:57. U poslednjoj četvrtini gosti su krenuli u odlučujući juriš i posle 59:62, sačuvali skroman kapital za konačan trijumf – 72:77.

U pobedničkom timu Grin je uknjižio 23 poena, 4 skoka i 2 asistencije, dok je u poraženom sastavu Kendrik zabeležio 18 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Fethije je na svom terenu porazio ekipu Beledije zahvaljujući sigurnijoj i boljoj igri tokom čitavog susreta. Domaćin je svih 40 minuta susreta bio u rezultatskom vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 13 poena.

Za pobednički sastav Kruz je zabeležio 26 poena, 3 skoka i 6 asistencija, a u poraženoj ekipi Kuk je upisao 23 koša, 3 skoka i 4 asistencije, a Frezjer 21 poen, 2 skoka i 6 asistencija.

Orman je na svom terenu u Ankari savladao Bursu posle velikog preokreta u samom finišu meča. Gosti su imali “plus 12” u prvom poluvremenu, a zatim i 38:48, da bi posle ta razlika postepeno opadala. Domaći su pred sam kraj susreta, posle 77:78, preokrenuli rezultat na 82:78 i ekspresno pobedili.

Holovej je za pobednički tim upisao tripl-dabl učinak, sa 22 poena, 10 skokova i 11 asistencija. U poraženoj ekipi Njuman je uknjižio 16 koševa i 2 skoka.

Poredak na tabeli: Fenerbahče 12-3, Anadolu Efes 13-0, Pınar Karšijaka 12-3, Turk Telekom 9-6, Afion Belediye 7-8, Gaziantep 7-7, Baščešir 6-9, Bujukčekmeče 7-7, Darušafaka 6-8, OGM Ormanspor i Galatasaraj 5-10, Fetije 4-11, Petkim Spor 5-8, Bursaspor 3-10.