Paklen finiš Karšijake za pobedu

košarka lopta
Shutterstock, Inc

U prvom susretu sedmog kola turske košarkaške Superlige Karšijaka je na svom parketu u veoma neizvesnoj završnici savladala Bahčešehir 82:79.

Gosti koji igraju sa Partizanom u grupi Evrokupa, imali u veliku šansu za pobedu. Na nešto više od minuta do kraja imali su vođstvo 79:75. Međutim, domaćin je vezao seriju 7-0 i na kraju došao do trijumfa. Bahčešehir je bolje krenuo, vodio od samog početka, a u drugoj deonici imao i dvocifrenu prednost.

Karšijaka je konačno uspela da se primakne i u trećoj četvrtini dođe do vođstva. Ali na početku četvrte ponovo gosti preuzimaju kontrolu rezultata. U tom periodu ponovo su stekli maksimalnih +11, međutim Karšijaka je uspela da iznudi neizvesnu završnicu, u kojoj se bolje snašla i došla do pobede.

Kod pobednika Tejlor je bio najefikasniji sa 28 poena, a izuzetan doprinos dao je Morgan koji je zabeležio dabl dabl od 17 poena i 15 skokova. Na drugoj strani Grin je postigao 20, a Džons 16 poena.

Karšijaka je sedma sa 6-3, dok je Bahčešehir deveti sa 4-6.