Poraz Galate, Bešiktaš silan

Matthias Balk/Pool via Getty Images

Na subotnjim mečevima 7. kola elitne turske lige postignuti su ovi rezultati: Gaziantep - Galatasaraj 74:66, Merkezefendi - Pinar Karšijaka 73:81, Bešiktaš - Afion Beledije 68:48, Bursaspor - Tofaš 87:75.

Galatasaraj se spotakao u gostima u duelu sa Gaziantepom. Prva četvrtina je pripala Galati, a druga i polovina treće domaćima. Poslednje trzaje Galatasaraj je imao u trećem periodu, posle čega je Gaziantep napravio konačan preokret i konstantno jednocifreno vođstvo pretvorio u trijumf.

Alfa Kaba je za pobednički tim upisao dabl-dabl, 16 poena i 12 skokova, a Dušan Čantekin je za 5 i po minuta postigao 2 poena i dodao 2 skoka i 2 asistencije. Melo Trimbl iz Galatasaraja je zabeležio 22 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Pinar Karšijaka je u duelu sa Mekezefendijem sve vreme bila u vođstvu. Domaći su uspostavili ravnotežu krajem treće četvrtine, ali su gosti u četvrtoj odmakli na „plus 11“ i rutinski slavili. U pobedničkoj ekipi Džejms Blekmon je zabeležio 24  poena, 2 skoka i 1 asistenciju.

Bešiktaš je na svom parketu deklasirao tim Afiona. Domaće je predvodio dabl-dabl Ronde Džeferson sa 15 poena, 11 skokova i 3 asistencije, a kod poraženih, Mihajlo Andrić se za 34 minuta nije upisao u listu strelaca, zabeležio je samo 1 skok i 1 asistenciju.

Bursa je u duelu sa Tofašem bila nadmoćnija skoro svih 40 minuta susreta, a najzaslužniji za pobedu svog tima bio je Alerik Frimen, koji je uknjižio 27 poena, 3 skoka i 4 asistencije. U Tofašu je Berk Ugurlu zabeležio 20 poena i 1 skok, a Tomislav Zubčić je za 19 minuta ubacio 3 poena i dodao 2 skoka i 2 asistencije.

Poredak na tabeli: Pinar Karšijaka 6-1, Fenerbahče 5-1, Galatasaraj, Gaziantep, Tofaš, Bešiktaš 4-3, Anadolu Efes 4-2, Bursaspor 3-4, Bačešir 3-3, Merkezefendi 2-5, Jalovaspor, Turk Telekom, Afion Beledije 2-4, Bujukčekmeče 2-3, Petkim Spor 1-5, Darušafaka 2-2.