Spektakularni učinak Micića za 13 minuta, Fener ubedljiv

Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Fenerbahčea u 24. kolu Superlige Turske u gostima su savladali gradskog rivala Bahčešehir rezuzltatom 78:61.

Ekipa Igora Kokoškova je upisala četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica i sa učinkom 18-6 treća je na tabeli, dok je Bahčešehir 13. sa skorom 8-16.

Domaći su se dobro držali tri četvrtine, ali je Fener u poslednjoj zaigrao mnogo bolje u odbrani i u finišu je došao do 20 poena prednosti.

Nando de Kolo je predvodio svoj tim sa 24 poena, 4 skoka i 6 asistencija, Kajl O’Kvin je zabeležio 12, a Lorenzo Braun i Danilo Bartel po 8.

U domaćoj ekipi Erik Grin je imao 16 poena, Erkan Jilmaz 9, Vladimir Štimac 7 (3/5 za dva, 0/2 za tri, 1/6 slobodna bacanja), uz 7 skokova i 2 asistencije, a Stefan Janković 5 (1/1 za dva, 1/4 za tri), 3 skoka i asistenciju.

Anadolu Efes se posle prošlonedeljnog prvog poraza u sezoni od Afjona (103:85) vratio na stazu uspeha. Ekipa Ergina Atamana je u Istanbulu bila ubedljiva protiv Gazijantepa 102:63.

Jigitčan Sajbir je bio najefikasniji sa 17 poena, Vasa Micić je dodao 13 (2/3 za dva, 2/2 za tri, 3/3 slobodna bacanja), skok i 2 asistencije za 13 minuta, a Adrien Moerman 12.

U poraženom timu Muhamadu Žaite je upisao 21 poen, 5 skokova i 4 asistencije, Trevis Simpson 11, a Rašard Keli i Alp Karahan po 10.

Efes je prvi sa učinkom 23-1, a Gazijanpet osmi sa skorom 12-12, koliko ima i Afjon.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Turk Telekom je bio bolji od Galatasaraja 81:77, dok je Bursa u gostima savladala Bujukdžekmeče 73:68 uz 8 poena (1/2 za dva, 2/4 za tri), 3 skoka i asistenciju Stefana Birčevića za 30 minuta.