Treći poraz Alimpijevićeve Burse

PredragxMilosavljevic

U subotu su odigrane četiri utakmice 9. kola turske Super lige: Merkezefendi - Bešiktaš 75:74, Turk Telekom - Tofaš 89:77, Bursaspor - Bujukčekmeče 91:103 i Bahčešehir - Galatasaraj 79:86.

Merkezefendi je na neverovatna način stigao do pobede nad Bešiktašem, koji je gotovo svih 40 minuta susreta bio u vođstvu. Prednost gostiju se kretala do maksimalnih 17 poena u drugoj deonici, a zatim 16 u trećoj, a domaći su u poslednjim trenucima kod rezultata 72:74 trojkom došli u prvu prednost, koja je ujedno bila i za trijumf.

Pobednike je predvodio Ajbek Olmaz sa 15 poena, 6 skokova i 1 asistencijom, a Džordan Ašer je za Bešiktaš upisao 22 poena i 6 skokova.

Turk Telekom je posle oscilacija u prvom poluvremenu u nastavku rutinski stigao do ubedljivog slavlja. U timu iz Ankare po 19 poena postigli su Džerien Grent i Nejt Sestina, a Rob Groj iz Tofača 20.

Bursaspor je na svom parketu poražena od Bujukčekmečea, što je treći ovosezonski poraz izabranika Dušana Alimpijevića u nacionalnom šampionatu. Gostujući sastav je predvodio Džordon Kraford sa 26 poena i 7 asistencija, a kod domaćih Onuralp Bitim je imao učinak od 27 poena, 6 skokova i 6 asistencija.

Galatasaraj je na gostujućem parketu savladao tim Bahčešehira posle bolje igre u većem delu susreta. Domaći su samo u uvodnim minutima imali rezultatsku prednost, posle čega je Galatasaraj preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom i odmakao na maksimalnih plus 19 u trećoj deonici.

U Galatasaraju, Anđelo Kaloiaro je uknjižio 19 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Dilan Mekintajer 18 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a Sadik Kabaca 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije. U Bahčešehiru Kejsi Šeferd je meč završio sa 19 poena, 1 skokom i 2 asistencije.

Tabela: Turk Telekom 8-1, Fenerabhče 8-0, Galatasaraj 4-5, Bursa 5-3, Anadolu Efes 6-1, Merkezefendi  Tofaš 4-5, Bahčešehir 3-6, Konjaspor, Petkim Spor 4-4, Darušafaka, Pinar Karšijaka 4-3, Bešiktaš 2-7, Gaciantep 3-4, Bujukčekmeče, Manisa 1-7.