Turk Telekom pobednik prvog meča u novoj sezoni

Turkey TBL 30. sep 202220:23 1 komentar
Maddie Meyer, Getty Images Sport

U prvom meču u košarkaškom šampionatu Turske, Turk Telekom je na svom parketu savladao Darušafaku i pobedu upisao rezultatom 90:87 (23:21, 17:14, 25:25, 26:27).

Veoma izjednačeno prvo poluvreme su odigrala dva tima, ali je domaćin na poluvremenu imao pet poena prednosti.

Turk Telekom je uspešno održavao vođstvo i kroz treću deonicu pa je i u poslednjih deset minuta sve vreme imao prednost. Darušafaka je početkom poslednje četvrtine uspelda da priđe na tri poena zaostatka, ali to je bilo praktično sve do samog finiša kada su gosti uspeli da dođu na samo -2. Ponestalo im je, ipak, vremena da ovaj meč uvedu bar u produžetak.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Holdin Džerijan Grant i Akesel Buteil sa po 18 poena, poen manje dao je Tajrik Danijel Džons, 15 je dodao Nejtan Majkl Sestina, a na deset je stao Toni Tejlor.

U ekipi Darušafake su se istakli Abodunrin Olaseni sa 19 poena, Antoni Starks sa 16, Čan Korkmaz sa 14, Doguš Ozdemiroglu sa 13 i Erdžan Osmani sa 12 poena.

U drugom kolu, Turk Telekom će igrati protiv Burse, a Darušafaka protiv Merkezefendija.