Uzbudljiv start turske lige: Efes se namučio, Srbi sjajni

Vasilije Micić
Photo by Francesco Richieri/Euroleague Basketball via Getty Images

Mnogo uzbuđenja je viđeno na startu nove sezone turske Superlige, na svim utakmicama 1. kola. Ostvareni su ovi rezultati: Anadolu Efes - Merkezefendi 94:93 (igran produžetak), Turk Telekom - Tofaš 72:74, Gazijantep - Afjon Beledije 85:86, Bursaspor - Jalova Beledijespor 86:85.

Anadolu Efes je zabeležio tesnu pobedu nad ekipom Mekezefendi i to posle produžetka. Domaći su startovali silovito, imali sredinom prve deonice „plus 16“ i zadržali dvocifrenu prednost do početka drugog poluvremena, a onda se igralo egal do kraja četvrte četvrtine (86:86). Drama se odvijala i u dodatnih pet minuta, Efes je trojkom Micića poveo 93:90, da bi gosti uzvratili na isti način, posle čega su domaći postigli poen sa linije slobodnih bacanja i sačuvali minimalno vođstvo do kraja utakmice.

Vasilije Micić je postigao 22 poena (14-4 za dva poena, 6-2 za tri) i dodao 4 skoka, a isti broj poena zabeležio je i Brajan Danston. Mladi srpski reprezentativac Filip Petrušev je imao sjajan debi u turskoj elitnoj ligi. Za 14 minuta na parketu postigao je 13 poena (6-6 za dva, 1-0 za tri) i upisao 3 skoka.

Tofaš je slavio u Ankari na meču sa obiljem preokreta. Iako je izgledalo da su domaći prelomili susret krajem treće četvrtine kada su poveli 58:45, gosti su u samom finišu preokrenuli situaciju u svoju korist.

Gazijantep je sigurno ušao u duel sa Afionom i održavao jednocifreno vođstvo, ali su se gosti krajem trećeg perioda trgli i posle rezultatske klackalice stigli do trijumfa.

U pobedničkom sastavu je Mihajlo Andrić pružio odličnu partiju, ubacio 21 poen (4-4 za dva i 4-3 za tri, 4-4 slobodna bacanja) i dodao 3 skoka 1 asistenciju.

Žestoka borba se vodila i u Bursi, gde je na kraju više sreće imala domaća ekipa i zabeležila trijumf sa minimalnom razlikom, a u timu trenera Dušana Alimpijevića, Dragan Milosavljević se nije upisao u listu strelaca.

Poredak na tabeli: Tofaš, Anadolu Efes, Afion Beledije 1-0, Merkezefendi, Gazijantep, Jalova Beledije i Turk Telekom 0-1…