Veliki preokret i pobeda Tofaša, Zubčić solidan

Tomislav Zubčić
fiba.basketball

U subotu su odigrane četiri utakmice turske Super lige: Gaziantep - Turk Telekom 83:72, Merkezefendi - Galatasaraj 73:89, Bursaspor - Bujukčekmeče 85:83, Jalovaspor - Tofaš 77:79.

Galatasaraj je većim delom susreta Merkezefendijem bio u osetnom vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 29 poena i ubedljivo slavio. Tim iz Istanbula je do pobede predvodio Devon Parsel, koji je postigao 23 poena.

Gaziantep je u duelu sa Turk Telekomom održavao jednocifrenu prednost do poslednje deonice, kada je stigao do „plus 15“ i rutinski trijumfovao. U pobedničkom sastavu najbolji je bio Džarmar Gali sa dabl-dabl učinkom 17 poena, 10 skokova i 5 asistencija, a Dušan Čantekin je za nepunih 8 minuta igre postigao 3 poena.

Bursaspor je na svom parketu izborila tesan trijumf posle uzbudljive borbe u prvom poluvremenu i konstantne prednosti u drugih 20 minuta meča. Alerik Frimen iz pobedničke ekipe je bio najbolji pojedinac susreta sa 23 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Volodimir Gerun iz gostujućeg tima je imao dabl-dabl učinak, 19 poena, 10 skokova i 2 asistencije.

Tofaš je stigao do trijumfa u gostima nad Jalovasporom posle neverovatnog preokreta. Domaći su 39 minuta susreta bili u rezultatskoj prednosti, ali u poslednjim trenucima utakmice Tofaš je poveo 78:77, a zatim sa linije penala overio pobedu.

Elgin Kuk i Francisko Saldivar su postigli za goste po 14 poena, a solidan je bio Tomislav Zubčić sa 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Si Džej Vilijams je upisao za Jalovaspor 23 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Tabela: Fenerbahče 7-1, Galatasaraj, Gaziantep 6-3, Anadolu Efes, Pinar Karšijaka 6-2, Tofaš 5-4, Bešiktaš 5-3, Bursaspor 4-5, Darušafaka 5-2, Turk Telekom, Bujukčekmeče 3-6, Bačešir 3-5, Jalovaspor, Merkezefendi 2-7, Afio Beledije 3-4, Petkim Spor 1-7.