EK: Todorović zablistao u Viljnusu, Lokosi se provukli

ULEB Eurocup 11. okt. 201720:15 > 20:53
Garrett Ellwood / Contributor

Košarkaši Bilbao Basketa pobedom protiv Viljnusa počeli su takmičenje u grupi C Evrokupa - 93:83.

Posle izjednačene prve četvrtine tim iz Baskije je u drugom periodu zaigrao mnogo bolje u odbrani i u ovom delu meča Litvancima su dozvolili da postigne svega 11 poena.

Bilbao je na odmor otišao sa +12 (48:36), a u trećeoj četvrtini imali su i maksimalnih 19 poena viška.

Lijetuvos ritas je sredinom poslednjeg perioda uspeo da se približi na samo 4 poena minusa (79:75), ali ne i da načini još jedan korak i duel uvede u veizvesniju završnicu.

Sjajan je bio Dejan Todorivić sa 20 poena (5/6 za dva, 2/4 za tri), 7 skokova i 2 asistencije, 13 je dodao Aleks Mumbru, dok je Džavuan Gladnes dodao 12 poena.

U domaćem timu Džimi Baron i Lukas Mavrokefalidis su zabeležili po 15 poena, a Robert Karter 12.

Bilbao u sledećem kolu dočekuje Limož, dok Litvanci gostuju Partizanu.

Lokomotiva je prvu pobedu zabeležila u Limožu – 63:61. Tim Saše Obradovića je početkom poslednje četvrtine imao +9, ali su Francuzi uspeli da se vrate.

Domaći su imali i napad za izjednačenje, ali je Ivlev blokirao Hejsa. Lopta je, međutim, ostala u posedu igrača Limoža, Gibson je šutirao za pobedu i promašio.

Pavel Antipov je sa 19 poena bio najefikasniji, Kris Bab je dodao 13, a Brajan Kvali 12. Mardi Kolins je odigraqo verovatno najlošiji meč od dolaska u Rusiju i iz igre je šutirao 0/10.

Kod domaćih Aksel Butele je postigao 19, a Deni Gibson 15.

Pogledajte REZULTATE i TABELE svih grupa Evrokupa.