Pejdž: Razočaravajuće, ali smo preživeli

ULEB Eurocup 6. nov 201823:25 > 23:38
Partizan NIS

Plejmejker Partizana Markus Pejdž, iako zadovoljan pobedom nad Trentom 76:71, kazao je da je pomalo razočaran igrom u drugoj i trećoj četvrtini.

Za ‘crno-bele’ je to bila tek druga pobeda u Evrokupu ove sezone, a druga zaredom pod vođstvom Andree Trinkijerija, posle niza od šest poraza u svim takmičenjima.

Dobro smo ušli u utakmicu, igrali smo dobro na početku i imali smo podršku publike. Ostatak meča nismo dobro igrali, imali smo dosta izgubljenih lopti, odbarana nam je bila slaba u drugoj i trećoj četvrtini. Održavanje vođstva bilo je bitno za nas, ali smo im dozvolili da daju lake poene. Malo je razočaravajuće, ali isto tako, znali smo da neće biti lako. Drago nam je jer smo dobili, to nam je dalo šansu da preživimo u takmičenju, ali znamo da možemo da budemo bolji nego što smo bili sada„, istakao je Pejdž.

Upitan da prokomentariše slabe tačke igre, Amerikanac je kazao:

Previše smo pomagali, bili smo van svojih pozicija. Gagić je imao problema sa faulovima. Nismo ih uzbacili iz igre. Inače imamo tim aktivan tim koji to može da uradi, ali večeras u tome nismo uspeli„, zaključio je Pejdž.

‘Crno-beli’ sada imaju skor 2-4, a u sledećem kolu gostuju Zenitu u Sankt Peterburgu. Upravo su Zenit i Turk Telekom na trećoj i četvrtoj poziciji ispred Partizana sa po tri pobede i poraza.