Bilo je neizvesno, a onda se Mekolum 'zapalio'

ULEB Eurocup 13. nov 201820:10 > 20:14
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Uniksa iz Kazanja pobedili su u gostima ekipu Ritasa 87:81 u meču sedmog kola grupe D prve faze Evrokupa, a junak pobede gostiju bio je Erik Mekolum.

U prvom poluvremenu Ritas je uspeo da napravi osam poena razlike dobrom igrom u završnici druge četvrtine, a iskoristili su loše faulove Uniksa i veliki broj slobodnih bacanja.

U trećem periodu međutim, Uniksa je zaigrao mnogo bolje u defanzivi, pa su kontrolisali igru, ali je rezultat i dalje bio u egalu. U četvrtoj četvrtini je na scenu stupio fantastični košgeter Erik Kolum, koji je dao 18 od svojih 26 poena u toj deonici.

Uz to su bitne trojke pogodili Trent Loket i Pjerija Henri, što je osiguralo pobedu gostiju.

Erik Mekolum, stariji brat NBA zvezde Si-Džeja Mekoluma, bio je i najistaknutiji pojedinac meča – postigao je 26 poena (9/13 iz igre, 7/7 penali) i imao 3 skoka. Pjerija Henri imao je 18 poena i po 5 skokova i asistencija, a u poraženoj ekipi Di-Džej Sili je imao 19 poena i 6 asistencija, a Martinas Ehodas postigao je 14 poena.

U grupi D Uniks je na startu sedmog kola na čelu tabele sa šest trijumfa, Unikaha ima 5-1, Ritas ima tri pobedee iz sedam mečeva, a crnogorski predstavnik Mornar iz Bara ima samo jednu pobedu – u gostima protiv Torina, koji i dalje ne zna ta pobedu u Evrokupu.