Partizan pobedio u Vilerbanu! Odluka u poslednjem kolu

ULEB Eurocup 11. dec 201819:16 > 22:34
Partizan NIS

Košarkaši Partizana u 9. kolu grupe C Evrokupa pobedili su Asvel u Vilerbanu 78:75 i zadržali šanse da se plasiraju u Top 16. Ekipa iz Humske u poslednjem kolu dočekuje Tur Telekom, trijumf im je neophodan, ali će se pitati i ostali timovi u grupi C.

Crno-beli nisu imali izbora u Francuskoj, morali su da pobede kako bi zadržali teoretske šanse da se plasiraju u drugu fazu i posle mnogo uspona i padova ispunili su cilj.

Ekipa iz Humske je ostvarila treći trijumf, koliko ima i Turt Telekom koji u sredu dočekuje Trento, dok Zenit posle poraza u Valensiji (97:89) ima pobedu više. Asvel i Valensija su ranije obezbedili mesto među 16 najboljih.

Po 15 poena za Partizan postigli su Pejdž (6 asistencija), Lendejl (10 skokova) i Nikolić, Marinković je dodao 11 (3/3 za tri), a Gagić 10. U Asvelu su najefikasniji bili Bilan sa 17 i Kalnietis i Lajti sa po 10 poena.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Turk Telekom, a zavisno od ishoda sutrašnjeg duela tima iz Ankare sa Trentom biće poznato šta je crno-belima neophodno u odlučujućem duelu.

Ukoliko se napravi krug sa Turk Telekomom i Zenitom, timu iz Humske će biti potrebna pobeda od 2 razlike, dok bi u slučaju ubedljivijeg trijumfa mogao i do pozicije broj 3.

Moguće je i da čak četiri tima budu imala učinak 4-6.

Pogledajte KO SE SA KIM SASTAJE U POSLEDNJEM KOLU,  kao iTABELE Evrokupa.

Meč uživo pratite na Sport Klubu.

Tok meča:

Asvel je poveo, ali je Partizan uzvratio preko svojih visokih igrača Gagića i Lendejla (2:4). Trener crno-belih Andrea Trinkijeri je u 5. minutu dobio tehničku grešku.

Poenima Lendejla gosti iz Beograda su u 8. minutu imali 5 poena viška (13:8).

Partizan posle prve četrvtine vodi sa 17:12, uz 5 poena lendejla, dok je Veličković upiao po 2 poena i asistencije i 3 skoka.

Poenima Gagića sa penala i Pejdža iz kontre crno-beli su u 11. minutu poveli sa 21:12, a imali su i dva napada da odu na dvocifreni plus…

Serijom 10:2 francuski tim je u 15. minutu smanjio na 23:22, a nalet domaćih prekinuo je Lendejl.

Kaudi je u 18. minutu u poslednjim sekundama napada pogodio trojku za 31:29 za goste. Ubrzo su i domaći dobili tehničku grešku, a Pejdž je bio siguran sa penala.

Crno-beli na poluvremenu vode 37:32.

Pejdž je jedini dvocifren sa 10 poena, uz 3 asistencije, Lendejl je upisao 9, Gagić 8, a Gegić i Nikolić po 4 poena. U domaćoj ekipi, koja je penale šutirala 12/20, Lajti je zabeležio 8, Kaudi 7, a Kalnietis 5 poena.

Iskusni Litvanac Kalnietis je sam inicirao seriju 5:0 i u 24. minutu Asvel je posle mnogo vremena ponovo došao u vođstvo – 41:40. Trinkijeri je reagovao tajm-autom. Livio je pogodio za 45:42, ali je Partizan uspeo da se oporavi, Pejdž je najpre pogodio trojku (45:45), a potom je i Zagorac poentirao, a ubrzo dobio i četvrtu ličnu grešku. Nikolić je bio precizan za 49:48 za crno-bele.

Vanja Marinković je u 28. minutu pogodio prvu trojku – 50:52, ali je Asvel zahvaljujući boljoj igri u finišu trećeg perioda, ali i promašajima crno-belih, odlučujući period dočekao sa minimalnim vođstvom – 57:56.

Marinković je u 33. minutu postigao drugu trojku – 59:63.

Asvel je iskoristio sve propuste gostiju i serijom 6:0 u 35. minutu ponovo poveo – 67:65. Seriju domaćih novom trojkom prekinuo je Marinković (67:68). Poenima Lendejla tim iz Humske je 2:32 minuta pre kraja vodio 72:69. Tajm-aut je tražio Zvezdan Mitrović.

Lendejl je zakucao u sledećem napadu – 69:74 na nešto manje od dva minuta pre kraja. Ponovo Lendejl 69:76 na 1:17 minuta pre kraja.

Crno-beli su potom napravili dve početničke greške, Asvel je prišao na 76:73, a lendejl je fauliran 17 sekundi pre kraja. Australijanac je promašio oba slobodna bacanja.

Na liniju penala stao je Bilan – oba puta je bio precizan 75:76. Do kraja je još 17 sekundi. Trinkijeri je tražio tajm-aut.

Marinković je na penalima, 15 sekundi pre kraja – oba je pogodio (75:78). Tajm-aut za domaći tim.

Kalnietis je imao šut za produžetak, ali nije pogodio. Partizan je u Vilerbanu ostvario vredan trijumf i odluku o putniku u Top 16 odložio za poslednje kolo.