Partizan ubedljivo najavio TOP 16 – +19 protiv Limoža

ULEB Eurocup 18. dec 201920:37 > 22:27
KK Partizan NIS

Partizan je u poslednjem kolu Grupe B prve faze Evrokupa ubedljivo savladao Limož u Štark Areni 77:58 i tako na sjajan način najavio TOP 16 fazu.

Crno-beli su pre ovog meča saznali i trećeg rivala u novoformiranoj Grupi E TOP 16 faze. Pored Virtusa i Trenta to će biti Darušafaka.

Pre meča Grobari su istakli transparent podsećanja na tragično nastradalog bivšeg košarkaša Partizana Harisa Brkića.

Što se same utakmice tiče izabranici Andree Trinkijerija odradili su pošteno posao. U prvoj poluvremenu nekako se držao Limož, ali u drugom delu razlika nije silazila ispod 10 poena. Partizan je imao nekoliko razigranih igrača u različitim periodima i potpuno zasluženo je razbio francusku ekipu.

Kod pobednika Nikola Janković je bio najefikasniji sa 14 poena uz pet skokova, Gordić i Jaramaz su postigli po 11, sa tim da je Gordić prve promašaje imao tek u poslednjoj četvrtini. Dvocifren je još bio Birčević sa 10 poena. Na drugoj strani Markus Ginjard je bio najefikasniji sa 15 poena.

U drugom meču ove grupe Venecija je savladala Ritas 76:74. Venecija je potvrdila prvo mesto, drugi je Partizan, treći Tofaš i četvrti Ritas.

sport klub

Tok meča

Bolje je krenuo Limož, koji je poveo 5:2. Međutim, crno-beli su tada počeli bolje da kontrolišu igru, pogađaju šuteve i preokrenuli su na 14:8, Ipak, ponovo su upali u mini krizu, tri minuta nisu postigli koš i gosti su se primakli na 14:12. Tu seriju prekinuo je Reding sa dva poena. Prva deonica završena je minimalnom prednošću domaćina 16:14.

Mnogo bolji početak Partizana u drugoj četvrtini. Serijom 10-1 koju je inicirao kapiten Novica Veličković crno-beli došli su do prve dvocifrene prednosti – 26:15. Ipak, Francuzi su uspeli do poluvremena da ipak smanje razliku na podnošljivih šest poena – 40:34. Kod Partizana u prvih 20 minuta najefikasniji su bili Novica Veličković i Nikola Janković sa po devet poena.

Nastavio je Partizan sa usponom igre, samo ovog puta četa Andree Trinkijerija nije dozvolila toliko žutih minuta. Opet su crno-beli došli do dvocifrene prednosti, ali ovog puta su istu i sačuvali pred poslednjih 10 minuta (54:40). Istakao se i Nemanja Gordić, koji je šutirao bez promašaja i ovaj period završio sa 11 poena.

Uzlazna linija nastavljena je i u poslednjoj četvrtini, u kojoj su se probudili Nikola Janković i Ognjen Jaramaz. Na kraju 77:58 za slanje jasne poruke protivnicima u TOP 16 fazi.