EK: Velika pobeda Obradovićevog Monaka u Kazanju

ULEB Eurocup 14. jan. 202019:32 > 23:01
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Monaka napravili su malo iznenađenje i u 2. kolu grupe G Top 16 Evrokupa u Kazanju su pobedili Uniks rezultatom 84:78.

Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Ekipa trenera Seše Obradovića je na startu druge faze takmičenja kod kuće izgubila od Galatasaraja, dok je tim iz Tatarstana slavio protiv Ritasa u Viljnusu.

Monako je u većem delu utakmice bio bolji rival, a maksimalnih 11 poena prednosti u nekoliko navrata imao je u drugoj četvrtini. Uniks je u finišu trećeg perioda izjednačio rezultat (55:55) i očekivalo se da ekipa sastavljena od iskusnih internacionalaca prelomi utakmicu, ali gosti iz Kneževine su serijom 6:0 završili taj deo meča sa 6 poena viška ušli u poslednju deonicu.

Obradovićeva ekipa je u odlučujućoj četvrtini samo jednom dozvolila Uniksu da izjednači (67:67), ali je u ključnim trenucima igrala skoro bez greške.

Džalel O’Brajen je bio najefikasniji sa 15 poena, Entoni Klemons je postigao 14, uključujući i trojku za 77:73 na nešto manje od dva minuta pre kraja, Noris Kol je upisao 14, uz 7 asistencija, dok su Di Bost i Erik Bukner dodali po 12.

U domaćoj ekipi Erik Mekolum ne zabeležio 21, Džordan Tiodor 14, a Aleks Tajus 13 poena.

U drugom meču ove grupe Galatasaraj u sredu dočekuje Ritas.

Venecija je u italijanskom derbiju grupe F savladala Brešu 68:60 i na tabeli se izjednačila sa gostujućim timom. Džeremi Šapel je predvodio Veneciju sa 19 poena, dok je Andrea Zerini sa 13 poena bio najefikasniji kod gostiju.

Promiteas u grupi F u sredu dočekuje Oldenburg.

Unikaha je u grupi H došla do prveg trijumfa. Ekipa iz Malage je na svom terenu savladala Huventud rezultatom 90:84, a najefikasniji je bio nekadašnji igrač Crvene zvezde Dion Tompson sa 23 poena.

U ekipi iz Badalone Nenad Dimitrijević je zabeležio 16 poena i 4 asistencije, Alen Omić 13, a Klemen Prepelič 12 poena.