EK: Uniks deklasirao Galatu, Prepelič srušio Tofaš

ULEB Eurocup 22. jan. 202022:39 > 22:41
fiba.basketball

Košarkaši Uniksa upisali su drugu pobedu u Top16 fazi Evrokupa, pošto su pred svojim navijačima ubedljivo savladali Galatasaraj sa 94:69.

Od samog starta meča domaći tim je lako pronalazio put do koša gostiju, koji su sa druge strane imali velikih problema u napadu. Erik Mekalum je bio najbolji u pobedničkom timu sa 17 poena, dok je Džamar Smit imao 15, uz osam asistencija. Galatasaraju nisu bili dovoljni jedini raspoloženi košarkaši Taj Džek Vebster koji je postigao 22 poena i Aleks Pojtres sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 14 skokova.

U okviru iste G grupe drugi trijumf ostvario i Ritas, koji je na svom parketu savladao Monako 80:75. U Viljnusu je viđena jedna jako zanimljiva, tvrda i izjednačena utakmica, a košarkaši litvanskog predstavnika bili su hladnije glave u ključnim momentima, pa su izvojevali novu pobedu. Ritas je predvodio Terel Holovej sa 13 poena, a jedan manje upisao je Pako Kruz. U sastavu tima sa juga Francuske jedini dvocifreni igrači bili su Džej Džej O‘Brajen sa 23, i Noris Kol sa 21 poenom.

Uniks i Ritas nakon tri odigrana kola u B grupi imaju skor 2-1, dok su Monako i Galatasaraj do sada sa po jednim trijumfom i dva poraza.

Breša je savladala Oldenburg 70:67 posle velikog preokreta u drugom poluvremena i tako izbila na čelo grupe F. U redovima italijanskog kluba istakao se Kenet Horton sa 17 poena, dok je na drugoj strani Riki Podling imao poen više.

Posle takvog raspleta, Breša i Venecija imaju po dve pobede i poraz, dok Promiteas i Oldenburg imaju skor 1-2.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u četvrtak, Huventud je naneo prvi poraz Tofašu u drugoj fazi Evrokupa, pošto je slavio 88:84 u Barseloni. Iako su gosti imali 11 poena prednosti u 19. minutu, španski klub je baš tada odgovorio serijom 11:0, a zatim u poslednjoj četvrtini preuzeo potpunu kontrolu.

Junak trijumfa Huventuda bio je Klemen Prepelič sa 37 poena i sedam asistencija, dok je u redovima Tofaša Sami Mehija upisao 20 poena i po pet skokova i asistencija.

Sada tri tima imaju po dva trijumfa i poraz u grupi H – Unikaha, Tofaš i Huventud, dok je Andora na začelju bez ijedne pobede.