Partizan razbio Darušafaku, četvrtfinale na vidiku

ULEB Eurocup 29. jan 202019:26 > 21:58
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana napravili su izuzetno važan korak ka plasmanu u četvrtfinale Evrokupa, pošto su u četvrtom kolu TOP 16 faze savladali Darušafaku 69:57.

U prepunom Pioniru posle startnih 11:5 za Darušafaku Partizan je uglavnom dominirao. Meč je praktično prelomljen u prvih pet minuta druge četvrtine, kada gosti nisu postigli koš, a crno-beli stekli +15. Uspela je Darušafaka da konsoliduje odbranu u trećoj deonici i smanji na -6, ali poslednja četvrtina ponovo je pripala Partizanu, koji je na krilima Ognjena Jaramaza došla do ubedljive pobede i tako, ne samo anulirao poraz iz Istanbula, već i stekao prednost u skoru u međusobnim duelima.

Jaramaz je bio najefikasniji sa 15 poena, a imao je i četiri skoka. Kapiten Veličković dodao je 11, a još je dvocifren bio Nemanja Gordić sa 10 poena. Na drugoj strani Džonatan Hemilton postigao je 15, a dvocifreni je bio Bonzi Kolson sa 10 pogodaka.

Na čelu tabele Grupe E nalazi se Partizan sa skorom 3-1 i u narednom kolu u sredu gostuje Virtusu u Bolonji.

Susret počinje minutom ćutanja za Kobija Brajanta, koji je poginuo sa ćerkom u helikopterskoj nesreći, kao i na bivšeg igrača Unikahe i Huventuda Roberta Arčibalda, koji je takođe nedavno preminuo.

Tok meča

Kao i protiv Virtusa u prvom kolu u Beogradu i sada je zadužen za dobar start bio Novica Veličković, koji je postigao prvih pet poena za domaće. Ipak, na drugoj strani je raspoložen i Hemilton, koji je postigao prvih šest poena svog tima. Rovovska borba nastavila se tokom cele prve četvrtine, a veliki saveznik gostiju je šut za tri poena, pošto su pogodili sva tri hica. Ipak, Partizan je otišao na prvu pauzu sa minimalnim zaostatkom zahvaljujući sjajnom šutu mladog Uroša Trifunovića u poslednjoj sekundi. Na kraju prvih 10 minuta 17:16 za turski tim.

Odličan početak crno-belih u drugoj četvrtini. Gosti tri minuta nisu postigli koš, dok je Partizn vezao seriju 9-0, koju je do tajm auta Darušafake krunisao Birčević trojkom za 25:17. I posle tajm auta nastavila je ekipa Andree Trinkijerija sa granitnom odbranom, turska ekipa je i dalje bez koša, a Nemanja Gordić je sa dva sjajna koša digao prednost na ogromnih +13 – 30:17. Međutim, Darušafaka se nekako oporavila, uspela je da do kraja druge četvrtine postigne osam poena za podnošljivih -10 – 35:25.

Mnogo sporiji početak drugog nego prvog poluvremena. Obe ekipe pre svega su se dobro defanzivno orjentisale, a u napadu je bilo problema. U sedam minuta treće četvrtine crno-beli postigli su samo osam poena i to je Darušafaka iskoristila da minus spusti na jednocifrenu razliku – 43:34. Do kraja četvrtine Partizan nije uspeo da nađe ofanzivni ritam, a turski tim je uspeo da snizi razliku na šest poena i na kraju imao napad i da dodatno smanji prednost, ali je Vil Mozli odlično ispratio akciju, koju je zaustavio efektnom bananom.

Mnogo bolja igra i više energije crno-belih u poslednjoj četvrtini. Posebno se isticao Ognjen Jaramaz, koji je trojkom vratio najveću prednost na ovom meču, +15 – 58:43. Partizan je došao i do 20 poena viška – 63:43. Posle toga rutinski je održavao prednost za treću pobedu.